«Славутич-Арена»: з 1938 року і до сьогодні

Якщо говорити про улюблене місце в місті Запоріжжі, то багато хто з нас буде казати про кафе, ресторани,про якийсь кінотеатр або торговий центр. Зовсім банально буде казати про парки або свій дім

wikipedia

Я ж розповім вам про своє найулюбленіше місце у Запоріжжі. Це місце – «Славутич-Арена». Так, саме вона. Це місце де я відпочиваю не тільки тілом, а й душею.

life.zp.ua Запорізькі вболівальники біля входу на стадіон. 1956 р.

Стадіон розташований на вулиці Лобановського, майже у центрі міста. Вміщує в себе 12000 глядачів. Раніше він називався Центральним стадіоном «Металург». Побудований він був у 1931 році, а відкритий – 2 травня 1938.

У радянські часи тут проводили змагання з різних видів спорту, навіть легкоатлетичні змагання. Проводились постійні матчі Першої Ліги СРСР й Кубку СРСР.

У 1973 році була збудована Західна трибуна, тому кількість місць на трибунах досягла 27 000. А ось у 1980-ому році стан стадіону був визнаний аварійним, тому його закрили на реконструкцію. Ремонт проводився за кошти «Запоріжсталі».

Вже у 1992-ому році тут пройшов футбольний  матч у рамках Кубку України за третє місце, в якому зустрілися «Дніпро» та «Шахтар». У 2001 році стадіон був закритий на реконструкцію. Фактично, розпочалося будівництво нового стадіону, але на базі старого. Спонсором будівництва був пивоварний комбінат «Славутич», з яким уклали договір. Звідси й пішла назва «Славутич-Арена».

Реконструкцію закінчили у 2006 році. Матч відкриття відбувся між командами «Металурга» (Запоріжжя) та «Динамо» (Київ).

«Славутич-Арена» складається з 16 секторів, які розташовані прямокутно по периметру стадіону. Також є 6 коментаторських кабін на 60 осіб. І VIP-ложі, у яких вміщується до 100 людей. На Східній трибуні є 60 місць для людей з обмеженими  можливостями. Гостьовий сектор вміщує до 650 осіб.

stadion.zp.ua

На території стадіону є фітнес-центр, клуб настільного тенісу та конференц-зали, які можна орендувати. Для усіх бажаючих побачити стадіон ближче та дізнатися його з середини тут проводять фотосесії та екскурсії. А в жовтні почалась установка турнікетів, тому є надія, що з наступного футбольного сезону запорізький стадіон зможе приймати євро кубкові матчі.

Якщо ж ви хочете подивитися футбол, зробити гарні фотографії або просто насолодитися атмосферою цього прекрасного місця, то «Славутич-Арена» чекає на вас за адресою: вулиця В.Лобановського, 21.

Карина ІВАНОВА