Сьогодні католики святкують Різдво

25 грудня відзначається найбільше свято християнського світу — Католицьке Різдво. Це день-спогад про диво народження у Віфлеємі Сина Божого Ісуса Христа, повідомляє УНН. Разом з католиками це свято в сьогоднішню ніч за Григоріанським календарем святкують також лютерани, англікани, частина методистів, баптистів і п'ятидесятників, а також 11 з 15 помісних православних Церков світу, що користуються Новоюліанським календарем, який поки що (до 2800 року) збігається з григоріанським.

Католицьке Різдво є офіційним державним святом і вихідним днем у більш ніж ста країнах світу.

З історії відомо, що вперше Різдво у католиків почали святкувати у 4 столітті нашої ери, хоча питання про точну дату народження Ісуса Христа й досі активно обговорюється і вважається до кінця не вирішеним.

Католицьке Різдво святкується не один день: існує ще п’ятиденне передсвяття і шестиденне післясвяття. Самі ж різдвяні богослужіння здійснюють тричі: опівночі, зі сходом сонця і вдень.

Чотири православних церкви — Російська, Єрусалимська, Сербська, Грузинська, афонські монастирі, а також католики східного обряду і деякі протестанти, що живуть за Юліанським календарем, зустрінуть Різдво Христове 7 січня по так званому «новому стилю», або Григоріанським календарем, яка випередила старий на 13 днів. Таким чином, за «старим» стилем Різдво все одно випадає на 25 грудня.

Вірменська апостольська церква, що живе за власним, «апостольським» календарем, зустрічає Різдво в ніч на 6 січня.

Різниця в часі зустрічі Різдва пояснюється відмінностями календарних стилів. На думку істориків, сама дата святкування Різдва прийнята з деякою часткою умовності, оскільки за часів Христа в Юдеї діяв місячний календар, який часто складно достеменно зіставити з сонячним літочисленням.

Джерело: www.unn.com.ua