Стало відомо, як створювався головний саундтрек до серіалу «Гвардія»

23 травня відбудеться прем'єра військово-драматичного телесеріалу «Гвардія», головну пісню до якого написала Марія Хмельова, солістка проекту «СоMаha».

 «Пісня «Жура», — каже Марія Хмельова, — то була реакція, після страшного снайперського розстрілу людей на Майдані в лютому 2014 року. В ті дні неможливо було займатися жодною справою. Той день, коли загиблих відспівували прямо на Майдані — це була грань, за якою опинилися також живі люди, після чого на старі рейки світосприйняття навряд чи станеш. Ні думок, ні надій — тільки горе і відчуття нереальності того страшного, що коілося. Одночасно до мене прийшли пісня «Жура» і оркестрова п’єса, яку ми із моїм незмінним напарником по Гурт-Йо-Гурт і Comahamusic Кирилом Бородіним постаралися відразу ж і записати, але ніде не виконували. Йшов час, піcню  «Жура» почув наш гарний друг, поет, музикант Орест Криса, який від самого Майдану брав активну участь в благодійному і волонтерському русі, як у Києві, так і безпосередньо в зоні АТО. Орест наполягав на тому, що пісню треба виконувати, а не ховати. Так «Жура» почала звучати в концертній програмі Ореста, в програмі Соні Сотник, а ми, як гурт  «СоMаha» заграли її вже восени на заході «Дні Cultprostir на ГОГОЛЬFEST’і». Взимку, за слушною порадою Соні Сотник, ми показали «Журу» режисеру фільма «Гвардія» Олексію Шапареву. По «Гвардії» вже все було відзнято і «укомплектовано», проте Олексій послухавши піcню, одразу відчув, що вона має звучати у фільмі і показав її знімальній групі та продюсерам серіалу, які підтримали цю ідею. Так наша піcня і потрапила до фільму».

Перша серія «Гвардії» була показана на допрем’єрному показі і справила на глядачів сильне враження: документальними зйомками Майдану, правдивим описанням хвилі добровольчого руху чоловіків та молодих хлопців та дівчат, що з різних куточків України прямують на захист в зону АТО.

Марія Хмельова — випускниця Національної Музичної Академії ім. П. І. Чайковського, виконавиця на флейті, вістлі, клавішних. Солістка музичного колективу «Гурт-ЙО-Гурт». Учасниця спільних музичних проектів з Оленою Янчук (Росава), Олексієм Олександровим (Er.J. Orchestra), Сонею Сотник («Камтугеза» Радіо ROKS) та Сергієм Фоменко (Фома гурт «Мандри» ). Брала участь у запису альбомів гуртів ТНМК, НеДіля, Qarpa, Млада, Гайтана. Автор музики до мульт-серіалу «Ескімоска», пісні «Претендую» у серіалі «Гречанка», композитор фільма «Київський Торт».

Джерело: cultprostir.ua