3 ПРИЧИНИ БУТИ ВОЛОНТЕРОМ
![1?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t59/2/16/31_20e3.png)
Волонтерська робота в умовах війни, підвищеної тривожності, стресу допомагає «заземлитися», тобто відчувати себе в конкретному часі та просторі. Волонтерська робота зазвичай має конкретний результат – і ти його бачиш. Отже, це додає впевненості в собі, в людях, в громаді, в країні.
![2?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t78/2/16/32_20e3.png)
Волонтерство дає змогу усвідомити власну потрібність. Часом навіть затребуваність. Особливо, коли знаходиш так звану «сродну працю» у волонтерстві: те, що в тебе виходить якнайліпше.
![3?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t97/2/16/33_20e3.png)
Волонтерство – це допомога, яку надаєш, коли маєш час і натхнення. Не треба плутати його з професійною діяльністю. Офіційна робота має бути в пріоритеті. Інколи вона може бути непоганим антистресом у разі «задавненого» волонтерства (коли волонтерська робота стає сенсом життя). До того ж, у волонтерів і волонтерок, під час війни особливо, трапляються випадки емоційного вигоряння. Тому варто пам’ятати, що ця робота вимагає часу й натхнення
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf6/2/16/1f609.png)
Волонтерство, як на мене, корисний досвід, адже поза всім переліченим дає змогу побачити себе з несподіваного боку, ефективніше проживати життя, навіть під час війни, наближати Перемогу!