Студентка журфаку розповіла вихователям ДНЗ № 144 про медіаграмотність

17 квітня до запорізького ДНЗ № 144 «Запорожець» завітала студентка факультету журналістики ЗНУ Власова Сєда. В рамках вивчення дисципліни «Медіакультура» вона провела для співробітників закладу медіаосвітній захід на тему «Сексизм у ЗМІ: проблеми та рішення».

Студентка переконливо обґрунтувала вибір дитячого садка для проведення заходу. Сєда зазначила: «Я обрала саме «Запорожець», оскільки знаю, що ви дотримуєтеся векторів інклюзивності та поваги до різноманіття у виховательській практиці».

Cлід зазначити, що дитячий садок почав роботу наприкінці 2017 року, і вже зарекомендував себе як ДНЗ європейського зразка. В закладі передбачені інклюзивні групи для дітей з інвалідністю, також заклад за невеликий час існування зарекомендував себе як енергоефективний садок.

днз 144 медіаграмотність

Також Сєда зауважила, що співробітникам такого модерного дитячого садку необхідно дотримуватися інформаційної гігієни, аби виховувати дітей в дусі поваги та толерантності.

В ході лекції вихователі дитячого садку дізналися, як ідентифікувати сексизм у мас-медійних текстах, ознайомилися із концептом сексизму та його різновидами в розумінні вітчизняних науковців Тамари Марценюк, Оксани Кісь та інших.

днз 144 Запорожець Сєда ВЛасова

Співробітники ДНЗ №144 переглянули приклади сексистських медіаматеріалів, яких варто правильно ідентифікувати та уникати. Крім того, студентка порадила викладачам використовувати методи добору недискримінаційної медійної продукції.

Аліса ЛЕБЕДЄВА