Студентська творчість: Валерія Константинова про гітару, перші акорди та силу мрій

Студентка факультету журналістики ЗНУ Валерія Константинова вже не перший рік грає на гітарі, хоча музикантом себе не називає, а скромно каже "аматор". У свої 19 дівчина самотужки вивчила не одну музичну композицію без занять із вчителями. Як надихнутися музикою, повірити в себе і навчитися грати на гітарі вдома — ми вирішили поцікавитися в неї особисто

— Валеріє, коли ти почала вчитися грати на гітарі і як з’явився інтерес до цього?

— Коли я приїжджала до своєї хрещеної в гості, її чоловік часто грав на гітарі та співав. Він давав і мені «побринчати», показав, яким чином треба брати акорди. На той момент для мене такі слова, як «акорд», «баре», були взагалі невідомі. Я уважно слухала, дивилася і запам’ятовувала. Чоловік моєї хрещеної розказав мені гітарні «ази», навчив грати «В траве сидел кузнечик». Я потрошку розбирала найпростіші мелодії. І незабаром вирішила придбати гітару: потім цілими днями грала на ній, ну, і на нервах у батьків.

— Для тебе гітара — це просто хобі чи ти плануєш професійно займатися музикою?

— Я граю чисто на аматорському рівні, не більше того. Займаюся цим просто для себе, це таке захоплення. Деяким подобається моя гра, але професійно ніколи не займалася і не працювала з вчителями.

— Як батьки поставилися до твоєї творчості, вони не пропонували закінчити музичну школу?

— Так, вони мені колись пропонували піти до музичної школи. Мама запевняла, що в мене довгі пальці, тож було б добре навчитися грати на фортепіано. Але я ніколи не мріяла займатися музикою. А щоб досягти якогось успіху, треба мати справжню мрію, мету.

Валерия Константинова

— А чому не хочеш зайнятися музикою на більш серйозному рівні?

— Останнім часом я не надто часто граю, зараз я намагаюся більше часу приділяти журналістиці, хочеться чогось навчиться по спеціальності, на якій вчуся в університеті. Та й на слух я грати не вмію, а це — важливо. Адже просто знайти в інтернеті акорди, бій — халтура.

— На якій гітарі ти граєш?

— У мене акустика, але завжди хотілося спробувати пограти на електрогітарі.

— Які зараз музичні композиції виконуєш?

— Мелодію з фільмів «Хрещений батько», «Реквієм за мрією». Ще — The Beatles — Yesterday.  Я пробувала грати і класику, і рок —Рамштайн, наприклад.

— Валеріє, а що б ти порадила тим, хто цікавиться грою на гітарі, але ніяк не наважиться розпочати навчання?

— Головне — мати велике бажання, адже успіх навчання залежить від зацікавленості людини. Незважаючи на те, що близькі можуть не вірити у серйозність вашого наміру вчитися грати — продовжуйте, не опускайте руки і доведіть, що ви справді «загорілися» цим.

 

Інтерв’ю підготувала Милана КИРИЧЕНКО