«Студентська весна-2015»: як проходили 4 дні виступів

Щороку навесні в Запорізькому національному університеті на клумбах травичка і квіточки пробоваються крізь землю, а групи студентів "пробивають" підлогу у корпусах, стрибають і танцюють на кожному з поверхів, на подвір'ї біля 2-го корпусу і навіть на стадіоні "Локомотив". Що це, думають пересічні запоріжці, які поспішають на електричку на вокзал "Запоріжжя-2", весняне загострення у молоді? Це репетиції до традиційного конкурсу талантів "Студентська весна".

Цього року молодь ЗНУ створювала свої виступи в стилі квартирнику (концерт, який проводиться в звичайній квартирі, в домашніх умовах з невеликою кількістю музикантів і акустичними інструментами). Щовечера з 14 до 17 квітня другий корпус наповнювався людьми (не завжди студентами), які снували в пошуках актової зали, що, в свою чергу, наповнювалась співами, танцями, жартами та оплесками. Як все відбувалось — у звіті від радіо «Universe».

У перший день фестивалю 14 квітня влсну «квартирну» творчість презентували факультети юридичний, математичний, фізвиховання та іноземної філології. Юристи обрали собі за тему казку «Аліса в країні чудес». Звичайно, на сцені з’явився і кролик, і переміщення у часі були, дивіться самі:

ФІФ показував «свою атмосферу» на сцені. Майже 2 десятки дівчат-поліглотів захопиди присутніх своїм драйвом, а випускники факультету Олександр Манов, Павло Мельник та Сурен Маркарян довели, що ФІФ — це не тільки стан душі під час навчання в університеті, а й після нього.

Ще один факультет, який продемонстрував свій «квартирник» — математичний. Математики представили глядачам фрагменти життя людини у швидкій перемотці і назвали власний виступ просто: «Концерт для кота і чайника». Протягом свого виступу студенти не вимовили ані слова. Він супроводжувався лише музичними композиціями і танцювальними постановками.

Останніми на сцену вийшли студенти фізвоспу. Вони показали у виступі, як готувались до концерту, потім співали-танцювали, веселились. Говорять, що гарний настрій у залі поширювався завдяки  жартам та стенд-апу від Владислава Вороткова. А ще кажуть, що цей квартирник був найкращим, бо у фізвоспників був диван.

Другий концертний день представляли команди факультетів журналістики,  соціології та управління, економічного та фізичного. Думки про відпочинок вони пов’язали із залізничною подорожжю потягом сполученням «Василівка-Нью-Йорк», доброю сімейною історією квартирників спочатку 7-річного хлопчика, а наприкінці вже 76-річного дідуся, програмою під ТБ-шоу «Вечірній Єрема» та відкриттям фізиків – образом юного Тараса Шевченка у виконанні першокурсника Олександра Кобзаря.

Журфаківці разом із глядачими «їхали» потягом із Василівки до Нью-Йорка і чого тільки у тому вагоні не було:

https://www.youtube.com/watch?t=22&v=PhjTXW2cpE0

Що все наше життя – квартирник, довели своїм виступом і представники факультету соціології та управління. Свій вихід вонипобудували як історію квартирників спочатку 7-річного хлопчика, а наприкінці вже 76-річного дідуся, роль якого талановито зіграв Антон Назаренко.

«Студвесна» економічного факультету була обіграна під ТБ-шоу «Вечірній Єрема». Протягом свого виступу студенти шукали відповідь на головне питання «Що ж таке квартирник?». Фішка економістів — килим, без якого донедавна, не обходилась жодна українська квартира:

Четвертими виступили на сцені представники фізичного факультету, попередивши заздалегідь, що коли фізики жартують, люди евакуюються. Їхній квартирник голосно закликав під запальні акорди Скрябіна «Заходьте, дівчата, то є моя хата, то є мій диван».

Третій день був не менш драйвовим, порівняно з двома попередніми. Глядачі милувалися виступами факультетів: філологічного,історичного, соціальної педагогіки та психології.Цього дня першими на сцену вийшли представники філологічного факультету. Вони побудували свій виступ, керуючись традиціями молодіжних сіткомів.

Студенти історичного факультету показали власне бачення студентського квартирника — це пісні, актуальні новини, які обіграли в гумористичному ключі, а також  танці. Глядачів розсмішив виступ «студентів з області», яких учасники конкурсу запросили на гастролі.

 

Завершили конкурсний день своїм виступом студенти факультету соціальної педагогіки та психології. Перед очима глядачів і членів журі розгорнулася ціла вистава: дві немолоді пари, які разом провели все життя, поринули в спогади. Вони згадували найяскравіші миті, починаючи від знайомства і студентських років, весілля, дорослішання дітей.

Останній, четвертий день виступів випав студентам факультетів менеджменту та біологічного, а також молоді з економіко-правничого коледжу. Менеджери запалили аудиторію піснею «Бумбокса», а також повесилили номером про Катю Дьоміну — студентку, «про яку багато хто чув, але мало хто бачив».

Біофак присвятив свій виступ темі найдовшого мультфільму в історії — «Сімпсонам». На сцені з’являлись і Мардж і Гомер, але в українській інтерпретації. 

Економіко-правничий коледж порадував стенд-апами, пародіями та брейк-дансом під супрвід барабанів,

 

 

Таким чином «Студвесна-2015» в ЗНУ завершилась, в стумістечку нарешті стало тихо. Але тепер журі Центру культури оберуть найталановитіших студентів, які  невдовзі будуть предсталяти власні номери на гала-концерті.

Источники: sites.znu.edu.uavk.com