Суддівські скандали в українському футболі

Нещодавно наша УАФ отримала нового очільника. Ним став колишній футболіст Динамо, Мілану, Челсі та збірної України. Після чого він очолив нашу національну збірну та вивів до 1/4  Євро2020. Піся чого очолив  клуб італійської серії А Дженоа. Проте вивести цій клуб з кризи, йому так і не вдалось і буквально за місяць його було звільнено з посади головного тренера Дженоа. Але сьогодні розмова буде зовсім про інше.

Очоливши УАФ Андрій Шевченко заявив, що ключовим його завданням є зупинити корупцію у суддівському корпусі. У нього дійсно не розходились зі справою. Він з першого дня, разом зі своєю командою, почав запроваджувати рішення не популярні рішення для нашого футболу. А зокрема: активне омолоджування суддівського корпусу; введення детектору брехні для кожного з арбітрів; створення рейтингу арбітрів та премії кожного місяця для найкращого судді; сліпий жереб до кожного матчу та особиста бесіда з усіма арбітрами перед початком весняної частини сезону. Здавалось це має дати свої плоди і дійсно перші тури були фактично бездоганними у суддівському плані. Але поступово почали повторюватись. Наприклад, детальний аналіз ігор від новоспеченої голови суддівського корпусу Катерини Монзуль ( яка до речі, минулого сезону була визнана найкращою арбітриною УПЛ минулого сезону), яка пояснює чомусь лише 100% епізоди. А не призначений пенальті для  головного аутсайдера УПЛ Минаю у ворота житомирського Полісся, чомусь залишився поза увагою шановної пані Катерина. Хоча в принципі зрозуміло у Полісся амбітний та заможний власник, а його клуб активно бориться за право зіграти у єврокубках. Тому в принципі все логічно. Немає чому дивуватись.

А ось вашій увазі більш свіжий приклад. Він яскраво ілюструє, як «чесно» працює нове покоління українських суддів.

Мова піде про Софію Причину. Нове обличчя серед суддів. Лише перший сезон у футболі, а вже встигла потрапити у скандал. Всі пам’ятають, коли колишній нападник одеського Чорноморця Владислав Вакула, який має дуже скандальну репутацію, вдарив під час матчу четверту арбітриню Софію Причину. Того ж дня він був виключений з команди. А за декілька днів, ми побачили як він з квітами вибачався перед нею. А тепер вже сама Софія потрапила у скандал, після матчу першої ліги Металіст – Кремень. За оцінкою експертів, вона показала 6 непотрібних жовтих карток футболістам Кременя. А також явно припустилась помилки не давши пряму червону картку гравцю Металіста. Адже за футбольними правилами, зрив виходу один на один з голкіпером це 100% пряма червона картка. Цим поєдинком вже зацікавилась та вивчає всі деталі «Комісія з етики та чесної гри». Металіст клуб зі славетною історію, проте нажаль вже не вперше помічений у такій історії. Це перше випробування для Шевченка та його команди. Цей приклад яскраво продемонструє, чи здатен він тримати ситуацію під власним контролем. Адже якщо ця справа закінчиться без жодних доказів та покарань – це означатиме повну відсутність змін у сучасному українському футболі. Також важливо щоб знайшли і тих, хто стимулював арбітриню. Тому я дуже сподіваюсь, що новий голова цього комітету, таки зможе довести дану справу до логічного завершення. Детально розібравшись у всіх деталях цієї справи. Це буде гарним дзвіночком для всіх любителів такого виду стимуляцій та підробітку. Ці приклади все ж таки показують, що наш футбол має шанс на одуження. Давайте докладати руку до цих змін разом!

А вам панове арбітри знак, часи змінюються. А якщо бажаєте працювати у цій професії й надалі, то давайте робити це по-новому!

підготував Микита Бурмістров