Театр заради діалогу: «Гендерна рівність»

29 травня у Запорізькому обласному центрі молоді говорили про права жінок. Творчій мозковий штурм пройшов у форматі форум-театр. Жінки відкрито говорили про складнощі власного життя.

На імпровізованій сцені виступали жінки-активістки. Сценарій писали самі собі. У постановці висвітлювали проблеми, що є актуальними у нашій державі: економічна дискримінація, домашнє насилля, стосунки між батьками та дітьми, менша заробітна плата ніж у чоловіків, складнощі в оренді житла жителям Сходу та моральна адаптація.

На запитання: чому саме такий формат?

 «По-перше, імпонує різносторонній підхід, те, що жінки з різних кутків, різного віку, а такий формат дає більше можливостей розкрити себе. Тому що вони різних поглядів, у кожної свій підхід до вирішення проблем. Такий майданчик дає можливість бути відвертим, знайти спільну мову, поділитися досвідом та отримати підтримку», — відповіла Оксана Потапова, одна з організаторів заходу.

Як виникла ідея цього проекту?

«Ідея виникла внаслідок роботи нашої суспільної організації протягом 2016. Ми працюємо з театром, який є інструментом діалогу. Ми побачили, працюючи на території України, що жінки, які зіштовхнулися з переселенням, конфліктами, багато з них стають дуже активними на місцевому рівні. У них є певні потреби та складнощі, про котрі знають не всі. У нашій країні є гендерний стереотип, але жінки готові відстоювати свої права», — додає Оксана

У всіх жінок були схожі життєві історії, говорить одна з учасниць: 

  • «Ми проживаємо у власній країні, але ніби чужі. Нам підвищують платню за квартиру, заборонено виїжджати за межі області більше ніж 60 днів, тому що можуть позбавити грошових виплат. Люди з вищою освітою працюють прибиральницями, касирами. Щоб себе забезпечити, потрібно працювати на двох роботах».

театр_2

Після виступу почалась дискусія. Учасниці підкреслюють, що панувала жива та довірлива атмосфера. Це спонукало на відвертість.

Єдина жінка з Луганської області Олена Чумак поділилась враженнями:

Ваша ціль?

  • Я люблю все нове. Я знаю, що, якщо  не жінки, то ніхто про нас не потурбується. Якщо є можливість, то потрібно робити. Я вже другий рік поспіль на форумі. Кожного разу я збираю активних дівчат та ділюсь досвідом. Головне жити активно та допомагати іншим

Ви вже три дні у Запоріжжі. Розкажіть про свої враження?

  • Місто дуже  сподобалось. В захваті від набережної. Хочу відвідати театр.  

Жінки тут інші?

  • Ні, зовсім ні. Проблеми у всіх одні, але разом можливо все

Ініціатива «Одна з нас»  здійснюється ГО «Театр для діалогу» в межах проекту ООН «Гендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки».

Євгенія Стадницька