Театральні традиції Придніпров’я: що запорізькі театри приготували для «Січеславни-2018»?

Щороку напередодні Міжнародного дня театру (27 березня) за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА запорізькі театри беруть участь у конкурсі-фестивалі на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна».

Фото: Шахсанам Біналієва

format_quoteУ цьому році у нас у Запоріжжі відбувається 26 фестиваль «Січеславна» це фестиваль театрів Дніпропетровської і Запорізької областей, і назва «Січеславна», тому що ці території вважаються Січеславщиною, звідси і похідна до нашого фестивалю. Розпочався він 15 березня у Запоріжжі, в конкурсі беруть учать провідні театри Запоріжжя та Дніпра, виїзне журі вже оцінює наші театри. Всього в Запоріжжі показали 4 спектаклі. Паралельно відбуваються вистави в Дніпрі, і 26 березня, як раз за день до Міжнародного дня театру, в Дніпрі буде урочисте нагородження номінантів і переможців фестивалюКопия format_quote, — розповів директор Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко.

Оцінює конкурсні вистави виїзне журі, що приїздить у гості до театрів. Цього року до його складу увійшли: голова журі – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. І. Франка, головний редактор журналу «Просценіум» Майа Гарбузюк; театрознавець, театральний критик, журналіст, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України в галузі театрознавства і театрального критики Алла Підлужна; театрознавець, начальник відділу інформаційного забезпечення та комунікації Національної спілки театральних діячів України Лілія Бевзюк-Волошина.

Фото: Вероніка Коса

Фото: Вероніка Коса

За вищу театральну нагороду цього року змагаються:

  • Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Vie» презентував виставу «Сатирикон» А. Аверченко. Режисер-постановник – А. Романов, художник-постановник – Н. Петен-Ступакова.
  • Запорізький обласний театр юного глядача показав «Танго» С. Морожек. Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Г. Фортус, художник-постановник – Т. Власенко, хореограф – М. Фортус.
  • Запорізький обласний театр ляльок представив глядачам «Стійкий солдатик» О. Лубенець за мотивами казки «Стійкий олов’яний солдатик» Г. Х. Андерсена. Режисер-постановник – О. Лубенець, художник – Л. Зінов’єва.
  • Запорізький обласний театр юного глядача подарували глядачам виставу «Драні кішки» О. Шопота. Режисер-постановник – залужений діяч мистецтв України Г. Фортус, режисер – заслужений артист України С. Цевельов, художник-постановник – І. Кохан.
  • Запорізький муніципальний театр танцю показує хореографічну виставу «З коханням не жартують» за мотивами комедії «Сон в літню ніч» в академічному театрі ім. Лесі Українки м. Кам’янське Дніпропетровської області. Режисер-постановник – А. Романов, художник-постановник Н. Петен-Ступакова, хореограф – Д. Жужура.

Фото: Вероніка Коса

Щорічно запорізькі театри показують високий рівень та не збираються на цьому зупинятись. Усі запорізькі театри мають нагороди «Січеславни», чимало окремих відзнак мають актори та працівники театрів.

Також у рамках цього фестивалю організатори запропонували студентам ВНЗ взяти участь у написанні рецензій до спектаклів. Найкращі з них будуть опубліковані у ЗМІ, а їх автори будуть нагородженні подарунками.

Вероніка КОСА