ТОП-10 українських фільмів, які варто подивитися

У зв’язку з повномастабним вторгненням рф в Україну, багато хто виснажує себе цілодобовим моніторингом новин. На фоні стресу може погіршуватися фізичний та моральний стан людини, тому потрібно вміти відволікатися та відпочивати. Можна прибрати у квартирі, приготувати щось смачненьке або ж просто подивитися цікавий фільм. А щоб відпочинок пройшов ще й з користю, ми пропонуємо ознайомитися з добіркою фільмів українського виробництва, які допоможуть вам краще розібратися в історії нашої країни.

«Заборонений» (2019 р.)

Український повнометражний художній фільм, який розповідає про життя та смерть відомого нам всім поета-шістдесятника, правозахисника – Василя Стуса. «Заборонений» — дуже потрібна зараз стрічка. Це вшанування не тільки Василя Семеновича, а всіх тих, хто віддав життя боротьбі з тодішнім правлячим режимом, тих, хто не здався і не зламався. Такі фільми потрібні нам саме зараз, як нації, яка бажає і мусить вижити.

«Чорний ворон» (2019 р.)   

         Фільм було створено за романом однойменного бестселера відомого українського письменника Василя Шкляра. У сюжеті виступає досить замовчувана частина української історії – боротьба повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках часів Холодноярсьої республіки. Вічна жага українців до свободи не дає головному герою, Івану Ворону, залишатися осторонь подій, які розгортаються у його селі. Тож він йде у боротьбу за незалежність Батьківщини, за її майбутнє.

«Крути 1918» (2019 р.)

У фільмі мова йде про одну з ключових подій історії України в 20-му столітті. 29 січня 1918 року відбувся запеклий бій, де сотні українських студентів протистояли більшовикам на залізничній станції Крути, що недалеко від Ніжина. Цей жертовний супротив дозволив продовжити «життя» молодої незалежної УНР. Цікавим є те, що музику для фільму створював італійський композитор Марко Моріні. Коли він дізнався про боротьбу України за незалежність, то перейнявся ідеєю фільму. Для того, аби передати його емоційні переживання більш ефектно, він залучив не тільки інструменталістів, але й співачку Даніелу Лівоті. Саме її голос супроводжує головну мелодію фільму і наповнює гострими відчуттями кожну сцену.

«Таємний щоденник Симона Петлюри» (2018 р.)

Продовжуючи історію 1918-1920-х років пропонуємо до перегляду цю історичну драму. Симон Петлюра відомий як голова Директорії УНР та борець за незалежність України. Стрічка розповідає про роки, коли Петлюра провів в еміграції в Парижі. У свій щоденник він записує спогади про свою діяльність в Україні, що переносить туди глядачів, до подій і діючим особам того хаотичного та короткого періоду УНР, коли Україна була самостійною державою, але не змогла нею залишитися.

«Чому я живий?» (2021 р.)

Події розгортаються під Маріуполем. Юні дівчата Фрося та Ленчик мріють про весілля. Однак головною перешкодою на шляху до мрії було упереджене ставлення їхнього батька до євреїв. В одного з них була закохана Фрося. Але життя героїв перевертається, коли у двері постукала війна. Закоханим доведеться пережити окупацію і нацистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтяжчі часи. Фільм заснований на реальних подіях. В основі сюжету – автобіографічна розповідь Євгена Митько «Тепер я турок, не казак».

«Ціна правди» (2019 р.)

Цей фільм, який разом створили Україна, Великобританія та Польща — справжній історичний трилер. Польська режисерка Агнешка Голланд вирішила розповісти всьому світу про журналіста Гарета Джонса, який першим заявив у західній пресі про Голодомор 1932-1933 років. Радянські спецслужби шукають спосіб, щоб журналіст замовк, а молодий письменник Джордж Оруелл узяв цю інформацію в основу свого роману «Колгосп тварин».

«Червоний» (2017 р.)

Український історичний бойовик. Часи Другої світової війни. У табір для ув’язнених ГУЛАГ потрапляють двоє українців – Данило Червоний та Віктор Гуров. Перший – воїн УПА, другий – радянський льотчик, вважає Сталіна ідеалом. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору та робить спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Герої мусять пройти через пекло та нелюдські умови, переслідування криміальних голів, підлість, зраду та відчай.

«Зима у вогні» (2015 р.)

У фільмі йдеться про неймовірні події, які відбувалися у Києві зимою 2013-2014 року, які почалися з мирних студентських протестів і переросли у безжальну революцію, що призвела до втечі президента з країни. До стрічки увійшли інтерв’ю з протестуючими, записи з місця подій та «крупномасштабний» погляд на конфлікт.

«Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» (2019 р.)

Фільм заснований на реальних подіях на сході України у 2014 році. Командир штурмової групи батальйону «Донбас» з позивним «Бішут», поранений у бою за Іловайськ, дивом залишається живим в окупованому місті. Його розшукує призначений комендантом Іловайська російський офіцер Рунков, для якого ця війна перетворилася на особисту трагедію, і він жадає не справедливості, а помсти. Сценарій фільму створив журналіст і письменник Михайло Бріних, який понад два роки створював його на основі численних матеріалів у пресі та реальних історій ветеранів-добровольців, які брали участь в операції зі звільнення Іловайська.

«Кіборги» (2017 р.)

Історія, покладена в основу цієї картини — не вигадка і не події з іншого кінця планети. «Кіборги» — це фільм про реальні події війни на сході України, а саме про оборону Донецького аеропорту. Тут розповідаються справжні історії людй, які змагалися на полі битви за свободу України. У центрі уваги батальйон молодих солдат, а також добровольців з простих громадян, які у вересні 2014 року прибули у гарячі точки, аби тримати оборону та відбивати атаки сил супротивника.

Єлизавета Корхова