ТОП-5 найпопулярніших театрів Англії

Англія – країна Шекспіра. Побувавши там, неможливо не захопитись дивовижними будовами театрів. Проходячи повз них, так й хочеться зазирнути всередину та поринути у світ перетворень

www.fresher.ru

Для тих, хто збирається відвідати цю країну та подивитись вистави, ми створили рейтинг найпопулярніших театрів Англії.

1. Театр «Глобус». Цей театр знаходиться у Лондоні. Він функціонував ще у 15991613 роках, ще тоді,за однією з історичнх хронік, у ньому грав  Вільям Шекспір. У 1613 році театр згорів. Його відновлювали 28 років, але, незабаром, вже у 1644 році, театр знову зупинив свою діяльність — його знесли пуритани. А аж у 1997 році театр було відтворено за історичними схемами.

http://www.shakespearesglobe.com/

2. «Королівський Шекспірівський театр». Його збудували в місті Стретфорд-на-Ейвоні та відкрили у 1933 році. Театр був названий на честь Вільяма Шекспіра: тут ставлять п’єси легендарного аанглійського драматурга, а також проходять шекспірівські фестивалі.

3. «Театр королівської біржі». Цей театр народився у 1976 році. Він з’явився у стінах одного з найстаріших вікторіанських будівель в центрі Манчестера. До цього там існувала Королівська біржа, на якій продавалося майже 80% всієї бавовни у світі. Глядацький зал «Театру королівської біржі» нагадує давньогрецький амфітеатр: посередині — кругла сцена, а вгору від неї — глядацькі місця. У іншій частині будівлі, є торгові павільйони і затишні кафе, де глядачі відпочивають після вистави.

Театр королівської біржі, фото: bbc.com

4. Театр «Ковент-Гарден». Цей театр знаходиться у Лондоні і так званою є «домашньою сценою» опери та балету. Ще у 18 столітті цей театр отримав репутацію одного з найкращих театрів Європи! У «Ковент-Гардені» використовується цікава функція — система титрів, які глядачі можуть побачити на екрані над авансценою. http://www.roh.org.uk

5. Театр «Лондон Паладіум». Цей театр набрав особливої популярності завдяки нічному шоу “Sunday Night at the London Palladium”. Також свого часу тут був відкритий концертний зал, спеціально для рок-групи «Slade». Постійні аншлаги та енергійні фанати группи, ледве не обвалили колись балкон. А у 2014 році в цьому театрі започаткували талант-шоу «Х-фактор: мюзикл».

Карина НЕВМИВАКА