Творчість українців: як спосіб НЕ загнати народ в апатію

Війна змінила життя кожного українця. Хтось намагається вижити за кордоном, а хтось бориться за своє життя, під обстрілами, в Україні. Хтось живе в окупації, терпить тортури, але знає, що настане час, коли Україна поверне свою землю, і зміняться прапори, і зміниться життя. Та в такі темні часи, коли начебто все втрачено, українці створюють нові пісні, пишуть вірші, малюють…Творчість дає надію, змушує знову і знову палати серця мріями про мирне майбутнє і любов’ю до рідної країни, а не впадати в апатію.

 За час повномасштабного вторгнення росії, в Україні народилося багато витворів мистецтва.

Ми вам пропонуємо переглянути деякі з них.

Пісня «Ой, у лузі червона калина», яка стала уславленням українського народу.

У 2022 році Гімн Січових Стрільців зазвучав по новому. Співак гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, який вже був в теробороні Києва, заспівав його на Софійській площі, в повній тиші, бо через війну в місті не було руху машин і громадського транспорту. Це почало надихати інших музикантів. Так гурт Pink Floyd записав пісню з вокалом Андрія з цього самого відео, яке почало ширитись в соціальних мережах.

Рядок «А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!» не аби як змушує українців не падати духом, знову боротися та не опускати руки.

Пісня «Ой, у лузі червона калина» стала популярною у всьому світі і саме так знайшла нове звучання у голосі Андрія Хливнюка.

     Pink Floyd — Hey Hey Rise Up (feat. Andriy Khlyvnyuk of Boombox)

«Stefania», пісня з якою Україна перемогла в конкурсі Євробачення 2022

Гурт KALUSH з піснею «Stefania» принесли перемогу нашій країні у всесвітньовідомому вокальному конкурсі «Євробачення».

На конкурсі вони показали не тільки свою творчість, а й закликали людей допомогти захисникам Маріуполя. За це їх могли дискваліфікувати, сприйнявши це як політичну заяву, але журі поставилися до цього з розумінням.

Так соліст гурту Kalush Orchestra Олег Псюк з великої сцени у Турині сказав: «Save Mariupol, save Azovstal now!».

Також після Євробачення вони зняли кліп в якому показали роль жінки в цій війні.

Kalush Orchestra — Stefania (Official Video Eurovision 2022)

З перемогою гурт KALUSH привітав Президент України Володимир Зеленський. У своєму посту в Instagram він написав: «Дякую за перемогу @Kalush. official та всім, хто віддав за нас свої голоси! Впевнений, не за горами наш переможний акорд над ворогом. Слава Україні!».

Дійсно, після цієї перемоги віра в наші сили, в сили наших воїнів стала набагато більшою. І всі впевнились, що наш народ здатний сміятись, може навіть крізь сльози, але ніяка війна не зламає українців, бо ми зроблені зі сталі.

Вірші написані звичайними українцями

Якщо згадати нашу історію, ви побачите, що українці завжди славилися своїм талантом віршування. І саме у важкі часи народжувалися витвори , які завжди проникали глибоко в душу та тепер живуть вічно у нашій пам’яті.   

Та в наш час українці також римують рядки перетворюючи біль, смуток від війни у строфи, уславлюючи незламність нашого народу.

Такі вірші почало збирати Міністерство культури та інформаційної політики України. Вони створили сайт Поезія Вільних , де кожен українець може поділитися своєю творчістю та підняти бойовий дух нашим захисникам або звичайним людям. На сайті вже опубліковано більше 20 000 віршів.

Ось декілька з них.

Героям України                                     Ми все відбудуємо

Ти — наш герой, український солдате!!           Ми все відбудуємо,

Душа твоя щира, а серце багате!                     Загоїмо рани міст…

Багате любов’ю до рідних країв,                      Закриєм, заллєм, задуємо, 

З шматочків країни ти цілу скроїв!!                В руїнах відновимо тиск.

Відважно і мужньо стоїш перед нами!            Земля від бруду очиститься                  

Гордяться матусі такими синами!                    І скрізь проросте трава,

Твій погляд упевнений, руки міцні,                 Де ворог хотів причаїтися

Тобі й побратимам складають пісні…              Та доля його знайшла.

Із захистом цим не боїмся нічого!                   Ми все… чуєш… все відбудуємо,

Тобі ми вклоняємось , дякуєм Богу!               Очистим Дніпро і Гай.

Ти ангелом став для країни своєї,                   Всі рани твої загоїмо,

І навіть померти готовий за неї                        Тримайся, лиш, рідний край!          

Автор: Наталія Спащанська                                   Автор: Юлія Кругляк 

Ілюстрації, які піднімають настрій і не дають зажуритись

Підтримати свій народ, подарувати усмішку багатьом українцям можна не тільки словами, а й ілюстраціями, через різні кольори і стилі. Показати, що ми не ті, хто здається, ми не ті, хто будуть жалітись або впадати в смуток.

Художниця Ольга Смирнова внесла свій вклад в це мистецтво. На своїй сторінці в Instagram вона публікує цікаві ілюстрації, які допомагають народові не впасти в апатію, нагадуючи їм про український гумор та велику силу єдності.

Ще одна ілюстраторка Марина Боровикова, яка не дає українцям, в такий важкий час, опускати руки і думати про погане. Також на сторінці Instagram вона в своїх роботах показує вільне майбутнє, яке хоче кожен з нас та передає свій позитивний настрій через жарти, які зображує в своїх ілюстраціях. 

Отже, творчість нашого народу розвивається, створюючи історію, і допомагає людям жити далі, радіти та бути щасливими, не зважаючи на війну та життєві негоди.  І коли все навкруги й у середині руйнується, і життя стає невимовно складним, творчість – відроджує душу, а українці обов’язково відродять  землю.

Автор: Анна Шумкова