У Запоріжжі пройшов велопробіг «Критична маса»

20150517_122956«Критична маса»– велосипедна акція, яка має на меті популяризацію двоколісного транспорту, привернення уваги автомобілістів до вело-руху в місті, а також пропагує боротьбу за екологічно чистий спосіб пересування. У Запоріжжі такий захід відбувається вперше.


Акція розпочалась ще 23 роки тому в далекому Сан-Франциско. Все починалось з Америки та десятка охочуючих, а продовжується у Запоріжжі, де зібралось майже півсотні любителів проїхатись з вітерцем.

«Критична маса»- це спонтанний масовий збір, що організовується в колону.  Стартував він з «Дубового гаю». Звідти, враховуючи всі правила дорожнього руху, велосипедисти рушили до будівлі мерії. Учасники акції сподіваються, що в місті з’явиться велосипедна інфраструктура, а водії автомобілів стануть більш20150517_122753 уважнішими до товаришів по дорозі. Кожного місяця у більш ніж 300 містах по всьому світу громадськість заявляє про те, що має право на повагу. Ця ініціатива вважається частиною соціального руху.

«Розраховуємо на підвищення взаємної поваги серед автомобілістів на дорозі щодо велосипедистів, сподіваємося, що влада нарешті почне більше прислухатися до велосипедистів, будувати якусь інфраструктуру, робити щось для нас, тобто, привернути увагу до того, що багато людей їздять по місту на велосипеді без інфраструктури, ризикуючи своїм життям. Ми хочемо щось змінити»,  – розповів один з координаторів Олексій Добряков.

Щоб стати частиною «Критичної маси», треба вміти лише одне – з невеликим темпом проїхати 10 км. Як малюки, так і бабусі з дідусями долали шлях, показуючи свою позицію.

20150517_104748Проте, були учасники, що не знали основної мети процесу.

Ігор: «Взагалі, захід чудовий. Добре покатались. Щоправда, я не знаю, навіщо ми приїхали до мерії. Та все було прекрасно».

Іван: «Мені дуже сподобалось. По-перше, було багато людей,  по-друге – цікавий маршрут».

Кожен велопробіг завершується символічним жестом: учасники підіймають велосипеди над головою.

Попереднім містом, що «прокачало фізичну форму», була Вінниця. Тепер і ми у списку затятих спортсменів.

Організатори заходу заявили, що акція у Запоріжжі буде проводитися кожної останньої неділі місяця, починаючи з червня і до кінця велосипедного сезону.

 Діана Токмань