У Запоріжжі відбулась прес-конференція за участі продюсера й акторів фільму «Сквот32»

11 квітня в широкий прокат вийшла кінострічка «Сквот32» Олександра Лідаговського - історія сучасної молоді, яка шукає себе та своє місце в божевільному мегаполісі.

Сквотом зветься покинута будівля, яку заселяє молодь без згоди власників, а самих його мешканців називають «сквотерами». На відміну від України, в Європі таких угрупувань існує кількасот.

13 квітня до кінотеатру ім. Довженка у Запоріжжі завітали з презентацією й подарунками продюсер фільму Андрій Єрмак, акторка Анна Адамович та актори Денис Михальченко й Іван Бліндар. Вони розповіли про цікаві моменти зі зйомок, свої власні відчуття після перегляду та з готовністю відповіли на запитання глядачів.

  • Яка тема та головна ідея фільму?

«Ми хотіли зняти фільм про сучасну молодь та представників субкультур, про які ніхто не розповідає» — відповів продюсер Андрій Єрмак.

  • А яка ж філософія сквотерів?

«Нічого не говорити, а просто діяти», — ось така філософія сквотерів у розумінні актора та хіп-хоп виконавця Дениса Михальченка.

  • Чому саме цей фільм такий цікавий?

«Тут грають як професійні актори, так і аматори. Є й ті, хто грають самих себе, та все-таки найголовнішим є те, що ми стали командою, дружньою командою», — відповів Андрій Єрмак.

  • Які у вас плани щодо майбутніх проектів?

«В травні ми розпочинаємо зйомки дванадцятисерійного фільму за словацько-української співпраці. До речі, у ньому буде зніматися головна героїня «Сквот32» Анна Адамович» , — відповів продюсер.

  • А скільки ж часу зайняли зйомки фільму «Сквот32»?

«Два роки. Була невелика перерва, бо ми змінили режисера, але в цілому – два роки».

  • А чи вийшли ви за рамки обговореного бюджету?

«Взагалі бюджет фільму був 12,5 мільйонів гривень. В принципі ми вклалися, але коли вже закінчували написання саундтреків, то довелося трохи вийти за рамки цієї суми. Чому? Бо в нас було два саундтреки, ще й використовували пісні трьох українських виконавців».

  • Чому на героїню Фаїну таке сильне враження викликала розмова про море?

«Фаїна ніколи не була на морі. Ось чому в неї було багато кораблів та вона зробила альбом, де фоном для кожної сторінки обрала саме море. Фінал також пов’язаний з морем. Життя – це не чорне та біле. Життя складніше. Кожен з нас малює повітряні замки, які намагаємося втілити в життя: щось у нас виходить, а щось так і залишається повітряним замком. Але ми завжди повинні прагнути дістатися цього, ми завжди повинні шукати своє море», — відповідає акторка Анна Адамович.

  • А чому саме такий фінал?

«Щоб йти вперед, ми повинні залишити щось позаду. Кожен партнер залишає слід у нашій душі і пам’яті. Ми надихаємося цією людиною, чогось навчаємося від неї, а коли потім розходимось, то це нове, що отримали від неї, реалізуємо у своєму житті. Герої фільму втратили те місто, де знайшли один одного», — ось так прокоментувала несподіваний фінал Анна Адамович.

  • Розкажіть про найкумедніші випадки, які трапилися під час зйомок?

«Найсмішніший випадок який відбувся на зйомочному майданчику, — відповідає на питання актор фільму Денис Михальченко, — це коли Анна ледве не зійшла з розуму. У нас, як у хіп-хоп виконавців, є стала традиція «прокачати» нове місце. Ось цим ми й займалися для зйомки сцени, де зачитують реп та танцюють брейк-денс. Але ми «прокачували» це місце 6 годин поспіль. Режисера не було чути, Анна дзвонила Андрію й говорила, що ми якісь божевільні. Але в підсумку отримали кльовий кадр».

  • Стосовно сцени з Фаїною та начебто вазою, чи зрозуміла акторка, що це насправді?

«Так, дуже смішна сцена була з «вазою» та Фаїною. Ми ще перед початком зйомки вирішили сказати акторці, що в нас буде така сцена, а вона нам говорить «Це не ваза. Я знаю, що це таке. Але про це ми говорити не будемо».

Але найголовнішим є те, що цей фільм зможуть подивитися в кінотеатрах і люди з вадами слуху. «Ми дуже довго працюємо з громадською організацією «Відчуй», яка займається соціальною адаптацією людей із порушенням слуху й ось вирішили створити до фільму «Сквот32» субтитри. Ми були шоковані реакцією: до нас підходили вражені люди, котрі нарешті змогли піти й подивитися кіно не дома, а в кінотеатрі. Це було потрясіння і для нас, тому ми підняли це питання. Як результат, у Держкіно пообіцяли, що теж підтримають цей проект і що хоча б українські фільми будуть виходити із субтитрами» — розповів продюсер фільму «Сквот32» Андрій Єрмак.

Матеріал підготували: Маргарита Нікітіна та Юлія Чернявська