У Запоріжжі відбулася презентація роману «Книга сили» Валентина Терлецького

В контексті програми "Запорізької толоки-2018" у виставковому центрі Козак-Палац відбулася презентація "Книги сили" Валентина Терлецького

Фото: www.facebook.com/knygasyly

До участі в презентації було залучено Театр козацького бою «Спас», спільно з видавництвом «Кальварія».

«Книга сили» — художній, гостросюжетний  роман, в якому висвітлено таємницю козацького духу, сили, гурту та братерства. Це, свого роду, дослідження легенд, пов’язаних із козацьким життям — від народження явища до сьогодення. За словами автора книги, роман грунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Події, описані в книзі, відбуваються не тільки на території України. Книга поділяється на розділи: в кожному з них відбувається конкретна історія.

В сюжеті автор надає превагу українському козацтву, а надто тим, хто добряче застосовував військову магію під час битв, тобто — козакам-характерникам. В своїй книзі Валентин описав близько 10 ритуалів військової магії, якими користувалась вільна озброєна людина. Описані в книзі історії створюють абсолютно новий погляд на минуле козаччини і дають несподівані відповіді на хвилюючі питання сьогодення.

«У цій книзі немає жодного вигаданого персонажа, жодної вигаданої події, жодного вигаданого явища. Усе це колись відбувалося в реальності. І все це тепер має стати відомим, бо прийшов час…», — так загадково коментує свою книгу Валентин Терлецький, запорізький письменник, журналіст і музикант.

Фото: www.facebook.com/knygasyly

Нам вдалося поспілкуватися з автором та поставити йому кілька питань про  книгу, на які він охоче відповів.

— Ви, як письменник, доволі часто берете участь в заходах, подібних Толоці. Що вам дають такі події?

— Толока і такі зустрічі — це, перш за все, вихід із зони комфорту тебе домашнього, з твоєї кімніти, де ти пишеш, наприклад. Це спілкування, обмін енергією, адже на таких зустрічах я дуже багато віддаю, але я і отримую багато і зворотньо. Тобто, заряд енергії, позитиву, якщо все це подобається людям. Тим паче, презентуючи «Книгу сили», я відчуваю, що зарядив людей силою, я їх спонукав до вивчення своєї історії, розповів щось цікаве, ми десь посміялись, десь над чимось замислились, можливо навіть поплакали від чогось. Тобто це для мене одночасно емоційна і розрядка і зарядка.

— Наш світ заполонили електронні гаджети. Яким ви бачите майбутнє друкованої книги? Чи не буде вона витіснена електронними носіями?

— Майбутнє в друкованої книги безпосередньо є, адже вона — справжня. Таку книгу можна погортати, перечитати, покласти поруч з ліжком, взяти з полиці, вона має свій аромат. Взявши до рук, ти відчуваєш що це — книга, можна навіть на ній помалювати. Як свого часу казали, що кінематограф «вб’є» театр, десь сто років тому, проте й досі «живі» обидва…

Фото: www.facebook.com/knygasyly

— Над чим наразі працюєте? Про що буде ваша наступна книга?

— Я написав продовження «Книги сили», друга частина має назву «Віра», нещодавно закінчив її, але думаю, що буде й третя частина. Наразі я відпочиваю, бо, насправді, сили виснажуються роботою, адже вдень я працюю, вночі пишу, спати ніколи, а ще й хочеться провести час із родиною. Тож треба якось трішки поберегти себе. Одразу після невеличкої відпустки, візьмусь за написання третьої частини.

Свою презентацію Валентин завершив відважним вчинком. Без належної на те підготовки, керуючись допомогою учасників театру козацького бою «Спас», автор роману «Книга сили» ліг на цвяхи оголеною спиною, тим самим довівши, що «козацькому роду нема переводу…».

Нагадаємо, що понад 60 видавництв і більше 200 творчих людей, серед яких письменники, музиканти та художники, вже четвертий рік поспіль збираються тут на «Запорізькій книжковій толоці». Цьогорічна «Толока» відбулася під девізом «Сильні духом». Захід тривав три дні з 26 по 28 жовтня.

Автор: Алла ЯРЕМЕНКО

Фото: www.facebook.com/knygasyly