У Запоріжжі відбувся зліт скаутів «Байда 2018» (ФОТО)

З 29 вересня по 6 жовтня в Запоріжжі тривала скаутська програма «Байда 2018». Проект такого маштабу було проведено вперше, а втілити в життя його вдалося завдяки перемозі в конкурсі «Ми - це місто».

Представники скаутського руху України та Білорусії зібрались разом на острові Байда. Далеко від дому, учасники протягом тижня вчилися необхідним для самостійного життя навичкам. Для всіх без винятку було проведено корисні майстер-класи та тренінги: медична підготовка, медіатренінг, уроки верхової їзди, скалолазання, змагання з плавання на байдарках та стрільба.

Щодня учасники відвідували репетиції флешмобу. І навіть ті, хто був впевнений, що танці — це «не його», опанували стиль джаз-фанку завдяки заняттям із запорізьким хореографом всього за тиждень. В один із днів було проведено квест з орієнтування на острові Хортиця. Також учасники мали змогу взяти участь у фотоконкурсі, а переможці отримали призи.

У фіналі програми відбувся гала-концерт, організатори нагородили всіх учасників практикуму корисними подарунками та сертифікатами. На знак подяки скаути подарували своїм майстрам торт з емблемою програми. А фінальним акордом заходу став флешмоб на Запорізькій Січі у виконанні скаутів, які так старанно готувалися до цього виступу.


Cергій Бородін Запоріжжяquote yellowКоментар Сергія Бородіна, керівника Запорізького молодіжного скаутського клубу «Хортичий острів»:

— Кому належить ідея проведення програми і чому обрали саме острів Байда?

— Ідея належить мені, але робота над проектом є командною. Головний організатор проекту — Медведєва Ірина Віталіївна та старша команда скаутів. Безумовно, один я б не впорався з роботою такого масштабу. Чому саме на Байді? Бо вирішили що це -аналог скаутського таборування, який проходив на острові Броунсі у Великобританії понад сто років потому.

— Чи всі поставлені на початку задачі було виконано до кінця?

— Так, всі поставлені задачі без винятку було виконано повністю. Головне що нам вдалося включити всіх учасників в систему скаутингу і показати на скільки це для них важливо.Юлія Яровець, Маріупольquote yellowКоментар Юлії Яровець, учасниці проекту, фельдшера медичної допомоги, м. Маріуполь:

— Як дізналася про захід «Байда 2018»?

Це було дуже несподівано: під час проведення однієї із скаутських програм влітку, одній з учасниць стало погано, їй викликали швидку на якій я працюю фельдшером. Так познайомилась з усіма і мене одразу запросили на цю програму.

— Якими були твої сподівання щодо практикуму, чи справдились вони?

— Насправді я не знала чого очікувати, адже вперше потрапила до подібного руху. Проте все виявилось набагато краще й цікавіше, аніж я очікувала, я отримала купу позитивних емоцій. Особливо була в захваті від тренінгів, які для нас проводились. Було дуже пізнавально, дізналась багато корисного для себе, а головне, що після теоретичних пояснень можна було все спробувати на практиці.


Автор: Алла ЯРЕМЕНКО