У Запоріжжі відкрилась виставка візуальної поезії
У галереї сучасного мистецтва «Barannik» презентували виставку візуальної поезії та шрифтових колажів
«Такого у нас ще не було. Магнетичні монохромні роботи, що можна роздивлятися годинами», – наголошують організатори.
Виставка поета та перекладача Володимира Білика має незвичну назву «еellogofusciouhipoppokunurious», що в перекладі з англійської означає «файно», «дуже добре». «Є дві речі, які нагадує мені слово «еellogofusciouhipoppokunurious»: sigils і pwoermd», – пише Володимир Білик у своєму блозі. Sigils і pwoermd як образотворчі напрями втілені у дві серії робіт «ММ» та «FistHigh».
«ММ» – шрифтові колажі (англ. Pwoermd). Це композиції з різних символів, накладених один на одного. Графічне поєднання літер дозволяє митцеві однією картинкою передати цілі речення. Так утворюється вірш, що розмиває рамки текстової цільності та переходить у сферу чуттєвого пізнання.
«FistHigh» – візуальна поезія. Замість слів її складають абстрактні малюнки, утворені за допомогою комбінації декількох символів і геометричних фігур. Це «сигіли» – у середньовіччі так називались символи, пов’язані з магічними й алхімічними ритуалами.
Виставка Володимира Білика триватиме до 19 червня. Відвідати її можна з вівторка по суботу, з 14:00 до 19:00, в галереї Barannik (пр. Соборний, 143). Вхід вільний.
Володимир Білик – поет та перекладач з Житомира. Нині проживає в Києві. Автор книжок «Casio’s Pay-off Peyote» (2013), «Laugh Poems» (2014), «To When Tea Ties Hence to Wank It Too / Eminent Means of Basil Dado Hem-Welt» (2015), «Heartbeat, Footclick, Machine Gun Vocalizes» (2016) та «eellogofusciouhipoppokunurious» (2017). Учасник багатьох виставок, зокрема El Martell Sense Mestre в Барселоні (2014), The Future is Here Again: VISUAL LANGUAGE в Нью-Йорку (2015) та Asemic Writing: Offline & In the Gallery в Міннеаполісі (2017). Член редколегії часопису експериментальної літератури Utsanga.it.
Максим НАЗАРОВ