У Запоріжжі відзначили 200-річчя Івана Айвазовського тематичною зустріччю

На честь 200-річчя з дня народження художника Івана Айвазовського у Запорізький обласній бібліотеці пройшла зустріч, присвячена всесвітньо відомому мариністу

Видатний художник вірменського походження Іван Айвазовський (справжнє ім’я — Ованес Айвазян), без сумніву, є найвідомішим живописцем моря. Його картини зберігаються в художніх музеях всього світу, в тому числі, і в Запорізькому художньому музеї.

Ініціатором зустрічі, присвяченої 200-річчю з дня народження Івана Айвазовського, став Центр національних культур Запорізької обласної бібліотеки ім. Горького. Гостям заходу розказали історію життя та творчості знаменитого майстра, повідомили цікаві факти з його меценатьскої діяльності та сімейного життя.

ЗОУНБ Центр национальных культур

На своїх полотнах Іван Айвазовьский зображував і українські краєвиди, наприклад, картини «Зимня сцена в Малоросії», «Вітряк на березі річки. Україна», «Чумаки в Малоросії», «Весілля на Україні» та ін.

Картина І. Айвазовського «Зимня сцена в Малоросії»

Картина І. Айвазовського «Вітряк на березі річки. Україна»

Картина І. Айвазовського «Чумаки в Малоросії»

У залі Центру національних культур розташований тематичний стенд з ілюстрованими виданнями, присвяченими життю та творчості художника, з яким може ознайомитися кожен відвідувач бібліотеки.ЗОУНБ Центр национальных культур

 

Автор: Олександра ЛОЗОВ’ЮК