У Запоріжжі зазвучали трембіти, дримби та окарини

У Запоріжжі вперше презентовано колекцію народних музичних інструментів Любомира Кушлика - етномузикознавця зі Львова. Подивитися її можна, завітавши на виставку до Запорізького обласного краєзнавчого музею

Львівський етномузиколог Любомир Кушлик грає на трембіті

В колекції пана Любомира — приблизно 700 музичних інструментів, з яких більше 500 представлено на запорізький виставці. Деякі музичні експонати взято з колекції запорожця, етномузикознавця, директора Музею історії музичних інструментів «БарабанЗА», Дениса Васильєва.

Представлені народні інструменти вражають розмаїттям: цимбали, трембіти, тулумбаси, бубни, дримби, роги, скрипки, кобзи — асортимент величезний.

format_quoteЦе — справжнє свято! Народні інструменти становлять для мене великий інтерес, особливо — струнні. Але тих струнних, які  мені дуже хотілося б потримати в руках, тут небагато. Є оригінальні східні  двострунні інструменти, є тут і дуже  цікава кобза Остапа Вересая. Про неї, до речі, багато писав композитор Микола ЛисенкоКопия format_quote

Ігор, 53 роки, гість виставки

Відкриття виставки відбулося 9 листопада — цього дня в Україні відзначається свято працівників культури і майстрів народного мистецтва. Розпочався захід музичною імпровізацією Любомира Кушлика та Дениса Васильєва — музиканти зіграли на трембіти та розі.

format_quoteДуже зраділа, коли дізналася про відкриття такої виставки. А коли вона розпочалася зі співу трембіти — то взагалі, щастю не було меж! Дуже добре, що на відкритті можна було не тільки подивитися на інструменти, а й послухати їх. Чарівно звучали цимбали, чимало нового дізналася з розповіді пана Любомира про історію музичних інструментівКопия format_quote

Леся, 22 роки, гостя виставки

До вітального слова приєднався директор музею Михайло Мордовський та Катерина Мінакова, координатор проекту німецької федеральної компанії GIZ, за підтримки якої організовано виставку.

Любомир Кушлик провів цікаву лекцію-розповідь, де розказав про представлені в експозиції інструменти, їх історію, особливості, способи отримання звуку. Звучання деяких музичних експонатів львів’янин продемонстрував просто в залі: так, гості почули голос свищиків, окарин, цимбал. На дримбах Любомир Кушлик і Денис Васильєв зіграли дуетом, прозвучав навіть горловий спів у виконанні львівського гостя.

В експозиції представлено автентичні музичні інструменти з різних регіонів України, виготовлені з дерева, заліза, шкіри, глини. Відвідувачам виставки пропонується не тільки подивитися на витвори музичного мистецтва, а й послухати їх та навіть спробувати самостійно зіграти на деяких.

format_quoteДумала, що виставка мене не вразить. Адже часом виникає відчуття, що те, що стосується народноі творчості — апріорі презентується трохи нудно, з довгими лекціями або повчаннями. Натомість здивувала кількість музичних інструментів, які я побачила тут, їх дивакуватість та справжня «українськість». Чудово, що до них можна доторкнутись не тільки очима, а й руками, що, зазвичай, хочеться зробити в музеї. Виставка виявилась доволі феєричною, дуже живою, і, що найприємніше, колоритно-україно-музичноюКопия format_quote

Антоніна, 24 роки, гостя виставки

У контексті виставки в музеї щосуботи проходитимуть майстер-класи та інтерактивні лекції. Відвідати музичну експозицію можна у краєзнавчому музеї  до 20 грудня, з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00, у суботу – з 09:00 до 16:00.

 

Автор: Олександра ЛОЗОВ’ЮК