У Запоріжжі з’явився унікальний театр, де грають діти (ФОТО)

15 жовтня відбулось відкриття запорізького дитячого театру «Свія». Його особливістю є те, що актори, які в ньому грають – це діти. Такий театр є першим в Україні. Вік дітей, які в ньому задіяні від чотирьох до сімнадцяти років

Театр постав на основі театральної студії «Свія», яка існує в Запоріжжі вже 12 років.

«Ми виховали маленьких акторів, яким тоді було по чотири роки. В нашій студії вони розвивалися як актори і доросли до поважного віку; дітям, які сьогодні будуть виступати зараз від 13-ти до 15-ти років. Цей довгий час був наповнений театральними поїздками по Україні, закордоном, різноманітними виступами на фестивалях. Ці діти мають великий акторський досвід, і для них уже не є проблемою виступ перед публікою, вони не ризикують забути слова або перехвилюватися, бо це – професіонали», — так говорить про своїх вихованців директор театру Світлана Ємець.

Сама ідея створення окремого театру виникла наприкінці травня, а вже в серпні розпочалися роботи з організації т та оформлення. За два місяці було знайдено приміщення, зроблено сцену, освітлення, звук та куліси. Кількість місць для глядачів – 55,  і, на думку директора театру, цього цілком достатньо, бо діти можуть вільно виступати без мікрофонів. Театр виник на кошти, які заробляє театральна студія, а також на пожертви від батьків дітей, що тут займаються, та від людей, небайдужих до цієї справи.

театр детей Запорожье

Лахтюк Олександр, актор дитячого театру «Свія»

Лахтюк Олександр, актор театру розповів, що займається у студії вже п’ять років:

«Порівняно з іншими я займаюсь не так давно. Мені дуже подобається грати, ми багато виступаємо на фестивалях, але найприємніше виступати саме тут, вдома, у нашій студії, бо тут дуже затишно. Планую продовжувати заняття у театрі як мінімум до закінчення школи».

Побачити виставу у театрі можна об одинадцятій та чотирнадцятій годині у суботу чи неділю. Вхід безкоштовний.

Автор: Ірина КРАМАРЕНКО

Фото: Євген ТЕРЕЩЕНКО, Ірина КРАМАРЕНКО