У ЗНУ пройшла конференція в рамках Європейського тижня сталої енергії

В Запорізькому національному університеті другий рік поспіль в рамках Європейського тижня сталої енергії пройшла Міжнародна науково-практична конференція

Організували захід: Запорізька міська рада, Запорізький національний університет, Інститут Фасилиті менеджменту (Німеччина м.Берлін), Міжнародний центр логістичних технологій та громадська організація «Людина і суспільство».

В роботі конференції взяли участь представники міської влади, вчені, працівники міськводоканалу та студенти. Основні питання, які розглядалися на конференції стосувалися проблем енергозбереження та енергоефективності, переходу світової економіки на нові енергоощадні технології та конкретної участі України у цих процесах. Також мова йшла про широке впровадження відновлювальних та альтернативних джерел енергії.

На конференції виступили: заступник керівника проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Дмитро Ємельяненко, ректор Запорізької державної інженерної академії Віктор Банах,доцент кафедри менеджменту організацій та логістики ЗНУ Лідія Горошкова. Про організаційні особливості сучасного управління нерухомістю і територіями розповів проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ професор Володимир Волков. З практичними результатами комплексних заходів енергозбереження у ЗНУ познайомив проректор з адміністративно-господарської роботи, доцент Сергій Кушнір.

«В результаті впровадження новітніх технологій тільки за один рік  ЗНУ вдалося зберегти півтора мільйона гривень, при цьому затративши лише півмільйона. На даний момент у нас є багато нереалізованих проектів з енергозбереження та енергоефективності, які згодом будуть втілені в життя»,- відзначив Сергій Кушнір.

Учасники заходу дискутували, обговорювали пропозиції щодо подальшої співпраці. В підсумку на конференції було прийнято резолюцію, за яку проголосували більшість учасників науково-практичного заходу. Конференцією рекомендовано направити резолюцію депутатам усіх рівнів від Запорізької області; звернути їх увагу на необхідність взяти активну участь у підготовці, обговоренні та впровадженні проектів енергоефективності на оновленій сучасній правовій основі.

Після конференції відбулася екскурсія на енергозберігаючі об’єкти ЗНУ та лабораторії з енергозбереження. З метою популяризації здійснення енергетичної реформи в Україні, з 14 по 18 червня в Запоріжжі пройдуть заходу присвячені дням сталої енергії.

Автор: Тетяна НАУМЕНКО

Фото: Валерія КОНСТАНТИНОВА