Українці завдяки яким прославлялась Україна

  1. Леонід Каденюк – перший космонавт України

Український льотчик-випробувач першого класу, космонавт, генерал-майор авіації Леонід Костянтинович  Каденюк — перший і єдиний астронавт незалежної України. Герой України Леонід Каденюк літав на понад 50 типах літаків, а у листопаді-грудні 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87.
Богдан Гаврилишин: засновник Всесвітнього форуму в Давосі
Економіст Богдан Гаврилишин пройшов шлях від простого українського хлопчика з Тернопільщини до члена престижного міжнародного Римського клубу, в якому вчені та громадські діячі з понад 30 провідних країн займаються перспективами розвитку людства. Саме завдяки Богдану Гаврилишину з’явився Всесвітній Давоський форум.

  1. Андрій Шевченко – футбольний тренер – Герой України

Андрій Шевченко – перший український футболіст, що виграв Лігу чемпіонів. Заслужений майстер спорту України та володар звання Героя України виступав за київське «Динамо», найвідоміші європейські клуби «Мілан» і «Челсі», а донедавна очолював національну збірну, яку довів до чвертьфіналу чемпіонату Європи – найвищого досягнення в історії української команди.

  1. Джамала – переможниця «Євробачення»

Народна артистка України, співачка Джамала (Сусана Алімівна Джамаладінова) стала переможницею 61-го пісенного конкурсу «Євробачення» (2016) завдяки своїй авторській пісні «1944», присвяченій масовій примусовій депортації кримськотатарського народу з Криму до Середньої Азії в 1944 році.

  1. Олег Ангельський – лауреат премії Галілео Галілея

Український інженер-оптик, професор Чернівецького університету, доктор фізико-математичних наук Олег Ангельський – лауреат унікальної міжнародної премії імені Галілео Галілея за значні наукові досягнення в галузі оптики, а також за розвиток оптичної освіти і консолідацію інших вчених.

  1. Ліна Костенко – лауреатка найпрестижніших премій України

Українська письменниця, поетеса-шістдесятниця Ліна Василівна Костенко – лауреатка найпрестижніших премій України: Шевченківської, Антоновичів тощо.

Ліна Костенко є почесною докторкою та професоркою провідних університетів країни. Книги та збірки колишньої радянської дисидентки наразі щороку є лідерами продажів серед українських книжок, а сама авторка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної української традиції.

  1. Руслана – найхоробріша жінка світу

Народна артистка України Руслана Лижичко – не лише знаменита співачка, вона – піаністка, диригентка, танцюристка, продюсерка…

Світова слава прийшла до Руслани після перемоги на конкурсі «Євробачення-2004», де українку назвали «жінкою-воїном» за представлене шоу, яке кардинально відрізнялося від виступів інших учасників та принесло наступного року конкурс до Києва. У 2014 році Державний департамент США нагородив Руслану Лижичко як громадську діячку Міжнародною премією «Найхоробріша жінка» – за лідерство, мужність, винахідливість і готовність жертвувати заради інших.

  1. Богдан Ступка – понад 100 неймовірних ролей у кіно

Народний артист та лауреат Шевченківської премії Богдан Сильвестрович Ступка за свою кар’єру в кіно зіграв десятки яскравих ролей.

Український актор працював із найкращими світовими режисерами: Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Юрієм Іллєнком та іншими. У 2011 році громадська та творча діяльність Богдана Ступки була відзначена найвищою нагородою держави – званням Героя України.
Під час отримання нагороди Римського міжнародного кінофестивалю актор сказав:
«Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в цілому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому».

  1. Яна Клочкова – українська «Золота рибка»

Чотирикратна олімпійська чемпіонка Яна Клочкова недарма дістала прізвище «Золота рибка» – знаменита плавчиня принесла найбільшу кількість золотих олімпійських медалей в історії України. За виняткові спортивні досягнення, виявлені мужність і самовідданість та піднесення спортивного авторитету нашої країни у світі Яна нагороджена званням Героя України. Досягнення спортсменки вражають: окрім світових та європейських рекордів, Яна Клочкова має на своєму рахунку 50 рекордів України у плаванні на різних дистанціях та різним стилем
і в різних видах змагань.

Карина Кушпет