Українські фільми 2022 року, які треба подивитися

Від соціальних і воєнних драм до комедій та роуд-муві — у 2022 році на екрани має вийти чимало вітчизняних фільмів, гідних перегляду.

МАГДА

Фільм зняв режисер Денис Соболєв. В основі стрічки — повість українця Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна «Любов і муки Магди Хоманн», створена на основі реальних подій.

Історична драма розповідає історію поо німкеню Магду Хоманн, яка закохалась в українського солдата в часи Першої світової війни і приїхала з ним до України. А потім дівчина опинилася у таборі ГУЛАГу.

https://youtu.be/zAWtxTnJVX8 

ЦЕНЗОРКА

Стрічка створена завдяки співпраці України, Чехії та Словаччини. Зрежиссована Петером Керекешем і розкриває соціально важливу тему — материнство у стінах  в’язниць.

Події драми розгортаються в одній з одеських виправних колоній. За сюжетом, молода жінка потрапляє до в’язниці за вбивство свого чоловіка. Вона нещодавно народила первістка й може провести разом з малюком лише перші три роки.

https://youtu.be/Q88dcGNfOQ8 

КОРОЛІ РЕПУ

Фільм українського режисера Мирослава Латика. Гангстерська історія в межах українського села, що розповідає про молодих парубків. Вони люблять читати реп, мріють та вірять в майбутнє. Головні ролі в стрічці дісталися українським артисти, зокрема Wellboy та Ірма Вітовська.

https://youtu.be/HbM1SnhptLc 

БАЧЕННЯ МЕТЕЛИКА

Жорстка та сюрреалістична стрічка, про жінку воїна, зрежисована Максимом Наконечним. Після звільнення з ворожого полону розвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Вдома вона дізнається, що вагітна внаслідок зґвалтування своїм наглядачем. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби вві сні, та щось усередині неї не дає змоги забути, чому вона мусить жити далі.

КОЛИ НАМ БУЛО 15

Дебютний фільм української режисерки Анни Бурячкової. В центрі сюжету — історія 15-річної Тоні, яка стає частиною зграї. Фільм змальовує жорстокість, з якою стикалися підлітки в 90-их. У стрічці режисерка робить спробу подивитися на українських міленіалів, щоб зрозуміти, як дитинство в 1990-х вплинуло на них.

https://youtu.be/_yWDfDE8Ing