Українські пісні які вийшли під час війни

З перших днів війни українці підтримують один одного та роблять усе для своєї країни. Хтось захищає свою країну, хтось рятує людей у лікарнях, хтось допомагає волонтерською роботою, хтось бореться на інформаційному фронті, а хтось займається творчістю, випускає пісні, які відображають сьогоднішні події. Таким чином пісні підтримують бойовий дух, додають українцям сил та витримки, здійснюють моральну підтримку та творять історію. Саме музика допомагає не падати духом та триматися у такий складний час. Саме тому пропонуємо вам добірку пісень які вийшли під час війни.

 Ed Sheeran feat Antytila — 2step / Сирени обірвали наш сон

Англійський співак Ед Ширан та український гурт «Антитіла» презентували пісню англійською та українською мовами. Пісня вийшла 29 жовтня 2021 року, але з початком війни композицію змінили. В основу української версії пісні лягла історія початку війни та перші емоції виконавця Тараса Тополі.  Кліп на цю пісню був знятий у Києві, Ірпені та Харківській області.         Кадр з кліпу Ed Sheeran feat Antytila — 2step / Сирени обірвали наш сон

Go_A  — Kalyna

18 березня 2022 року гурт Go_A представив пісню « Kalyna». Пісня про калину, яка є символом України.  В основу пісні лягла старовинна українська народна пісня.   Гурт Go_A  на своїй сторінці в інстаграмі пише, що пісня «Калина» — це посилання світу, який має об’єднатися заради майбутнього.  Обкладинка пісні символізує воєнні події, які зараз відбуваються в Україні.

 TamerlanAlena & Andi Vax— Моя Україна

16 березня 2022 року дует TamerlanAlena представили пісню  «Моя  Україна», а також кліп у якому показали зруйновані українські міста. Пісня про Україну, яка зараз переживає важкі часи. Пісня покликана укріпити бойовий дух українців.

«Ця пісня ллється з наших сердець, з душі. Вона про любов – але вже не до коханого, а до рідної Батьківщини. «Вставай, моя Україно, ти у мене одна єдина» — без зайвих слів…- коментують виконавці.

Крамдада — Мій дім

11 березня 2022 року дует Крамдада презентували пісню «Мій дім». Пісня присвячена військовим подіям в Україні та певним обставинам у деяких містах. Обкладинка пісні є символічною та позначає те, що Україна є теплим та затишним  домом, а темні кольори символізують трагічні обставини, які зараз переживає країна. 5 березня 2022

   Макс Барських  —  Буде весна  

 5 березня 2022 року співак Макс Барських випустив ліричну пісню «Буде весна». Пісня присвячена військовим подіям в Україні, а також показує єдність та млу українського народу. «Сьогодні ми всі — Україна! Ми клітини одного організму, тому кожна втрата б’є прямо в серце, кожна перемога дозволяє перевести подих.»-так коментує реліз пісні виконавець у своїх соц.мережах.

The Hardkiss —   Як ти?

12 квітня 2022 року гурт The Hardkiss презентував пісню «Як ти?». Лірична пісня, яка описує емоції українців, які вони відчувають зараз. Емоції передаються через обкладинку, яка є трохи не чіткою, що позначає розгубленість, біль, страх, розпач. Лідер гурту  Юлія Саніна  у соц.мережах коментує реліз пісні:  «»Як ти?» — Нове «я люблю тебе». Так починається щоранку, день і вечір з батьками, командою, друзями. Як і в кожного українця. У цих двох словах наше кохання, турбота, переживання, страх. Найважливіше, щоб відповіли на дзвінок та повідомлення, тільки тоді видихаєш».

 KAZKA — I am not ok

 25 березня 2022 року гурт KAZKA презентував пісню та кліп «I am not ok». Ця пісня також передає емоції українців, які  вони відчувають зараз. Пісня на двох мовах – куплети співаються українською, а приспів англійською. У кліпі показано життя українців під час війни. Виконавиця пише у соц.мережах, що головна мета пісні – показати на увесь світ, що в Україні все «не окей». Також під відео виконавиця залишила опис:  «Ми не „окей“. Щодня ми дивимося в очі страху і продовжуємо боротьбу за мирне небо над рідною Україною на всіх фронтах! Мільйони українців перебувають у постійній небезпеці. Українські міста руйнують, ворог забирає невинні життя і культурну спадщину України».

Оля Полякова   — Колискова мелодія України

12 квітня 2022 року співачка Оля Полякова представила пісню та кліп «Колискова для України», яку присвятила українським дітям, які зараз переживають війну. У пісні співачка відтворює настрої та емоції українців. У кліпі показані кадри, як діти переживають війн та зруйновані будинки. У соц.мережах співачка коментує пісню так: « Притискайте дітей, якщо у вас є така можливість, обов’язково говоріть з ними про те, що зараз відбувається, знаходите слова. Співайте їм колискові, якщо вас поділяє відстань. Коли мені прислали колискову, яку ви зараз чуєте, вона настільки пронизала моє серце, що я просто не змогла не записати її. Вона викликає образи діточок зі всіх куточків держави, які пережили або досі переживають бомбардування у підвалах, тих, хто прокидається під звуки вибухів, прощається зі своїми батьками на вокзалах. Але кінцевий сенс пісні в тому, що навіть у найважчий момент ми, українці, не втрачаємо надію знову бачити мирне небо, віру у нашу перемогу»

Jerry Heil   — Мрія

27 травня 2022 року співачка Jerry Heil випустила ліричну пісню «Мрія», яку присвятила літаку «Мрія» та місту Щастя на Луганщині. «Пісня «Мрія» була написана кілька місяців тому. Саме тоді майже підряд вдарили  по нашому місту Щастя і розбила літак Мрія Ан-225, кодове ім’я НАТО якого – КОЗАК! Це так символічно! Наше щастя було на нашій землі і ми тримали найбільшу в світі мрію в небі – мрію про свободу. Але в українського народу завжди була і буде ВОЛЯ. Вона всередині кожного з нас – і це той духовний фундамент, на якому ми відбудуємо і нову Мрію, і нове Щастя. І образно, і буквально»-коментує реліз пісні співачка у соц.мережах.

Ірина Білик  — Кордони

27 травня 2022 року співачка Ірина Білик представила пісню «Кордони». Цю пісню вона присвятила тим, хто розлучився через війну і був змушений будувати стосунки на відстані. «Немає такого зла у світі, щоб знищити кохання навіть у цей буремний час, і ніякі кордони не роз’єднають нашу любов. Я присвячую цю пісню тим, хто чекає з війни своїх коханих!» — коментує виконавиця  реліз пісні у соц.мережах.

                                                                                                         Анастасія Лиховоз