Українські виконавці, що можуть поповнити ваш плейлист.

У цей непростий час все більше українців переходить на державну мову. Це стосується багатьох сфер у нашому житті, не є виключенням і музика. Серед українських виконавців є безліч вже відомих, тих, що давно на сцені. Але з кожним роком все популярнішими стають молоді виконавці, про яких тільки дізнається країна і світ. Тому ми пропонуємо вам ознайомитись з де-якими із українських музичних артистів, і, можливо, саме вони з’являться у вашому плейлисті.

Царство Шута
«Царство Шута»рокгурт із Полтави, що об’єднує у собі два творчих напрямки. Перший – це авторський проєкт у стилі хоррор-панк-рок історій. Жіночий вокал поєднується із чоловічим, а партії скрипки додають певного шарму містичним текстам. Другий напрямок – триб’ют на культовий гурт «Король и Шут», що дає змогу його фанатам, навіть після розпаду гурту, почути улюблені хіти у живому виконанні. Таким чином, прослуховуючи пісні гурту «Царство Шута» можна не лише почути кавери на вже відомі хіти, а й насолодитись новими піснями у цьому жанрі.

Epolets
«Epolets» – рок-гурт із Одеси, який на початку творчого шляху був кавер-гуртом під назвою «The Rolling Bones». Колектив брав участь у шостому сезоні шоу «Ікс-Фактор», і навіть увійшов до дванадцятки найкращих виконавців, але перемоги не здобув. «Epolets» виконують свої пісні на трьох мовах, а у 2017 році гурт випустив свій перший повністю україномовний альбом під назвою «Діти моря»(всього альбомів чотири). Гурт має сучасне звучання, а їх творчість мало чим схожа на класичні рок-пісні. Хлопці обрали жанровий напрямок між гранжем та альтернативним роком, який самі називають «танцювальний хард-рок». Окрім чаруючого звучання, гурту притаманна особиста харизма кожного учасника, завдяки якій складно лишитись байдужим до їх творчості.

Люсі
Люсі(Христина Варламова) – загадкова співачка українського інді-попу, на рахунку якої один альбом та чимало синґлів. Свою кар’єру дівчина почала у 2017 році, випустивши сингли «Досить» та «Марія Магдалина». Вихід свого альбому співачка відкладала на невизначений час, але у березні 2020 року світ його нарешті побачив під назвою «Enigma». Окрім сольних пісень, у Люсі є спільні роботи з такими виконавцями як Електрофорез(рос. Электрофорез), ТУЧА та Діджей Хокаге. Взагалі дівчина то з’являється, то зникає, і завжди це неочікувано, але саме це доповнює її загадковий образ.

Mavka
«Mavka» – український гурт, який у своїй музиці поєднує етнічні народні мотиви разом з ембуєнтом, даунтемпо та електронікою. Гурт було засновано актрисою Іриною Лазер та композитором Олексієм Мікрюковим. Звучання пісень зачаровую з перших секунд, а голос солістки надає йому таємничості. Деякі пісні гурту є обробками українських народних пісень, а деякі – оригінальні сучасні композиції. Що цікаво, «Mavka» в деяких піснях використовує вигадану мову, яку сама співачка називає «русалчиною». Тому творчість гурту буде цікава прихильникам українських етнічних пісень, але й інших слухачів не залишить байдужими.

Один в каное
«Один в каное» – інді-гурт зі Львову, заснований у 2010 році. Мелодійне звучання та зворушливі тексти пісень захоплюють не лише українців, а й цілий світ. «Один в каное» стали першим українським гуртом, який виступив у Кембриджі. У 2021 році музиканти представили спільну пісню під назвою «Місто весни» разом з «Океаном Ельзи». Гурт збирає мільйони прослуховувань на різних платформах, а кліп на пісню «У мене немає дому» налічує 12 млн. переглядів на YouTube.

Єлизавета Чичика