Український Youtube: що подивитися?

Шукаєте крутий україномовний контент? І це не дивно, адже в українському youtube-просторі є дуже багато якісного контенту! Тут зібрана тільки частина від великої кількості youtube-проєктів, як творять українці.

“Подкаст терапія”

Подкаст терапія — це розмова двох друзів. Спартак Субота — лікар-психотерапевт, кандидат психологічних наук. Євгеній Янович — український актор та комік. У своїх випусках вони пояснюють складні наукові речі простими словами. Янович модерує їх розповідь, піднімає питання, які цікавлять людей та його особисто, а Спартак, завдяки своїм знанням та досвіду, виступає експертною думкою подкасту.

“Солов’їне шоу”

Перше розважальне шоу про мову.  Воно присвячене вивченню української мови та підтримці людей, які переходять на рідну мову. Формат легкий, розважальний. До ведучих Володимира Жогло та Катерини Олександрівни приходять зіркові гості, в ефірі вони в ігровій формі проходять тести та завдання на знання рідної мови. За правильні відповіді учасники отримують бали, а глядачі дізнаються багато нового.

“Загін кіноманів”

Загін Кіноманів — це канал про кіно, культуру та наративи в інформаційному просторі. Автором є відеоблогер Віталій Гордієнко. Він робить огляди на українські та іноземні фільми, записує інтерв’ю з режисерами, акторами та діячами культури. Від повномасштабного вторгнення, Віталій проводить прямі ефіри, на яких збирає кошти нашим військовим. Також на каналі ви можете переглянути серію відео про те, як росіяни зображують українців у своєму кіно чи аналіз виразів російського блогера Максима Каца.

“Леви на Джипі”

YouTube-канал, на якому ви зможете переглянути багато форматів гумористичного відео. Від створення канал був російськомовним, але після повномасштабного вторгнення, автори повністю перейшли на українську мову та популяризують український гумор. Левів на джипі заснували українські коміки Андрій Лузан, Валентин Міхієнко та Микола Зирянов. В залежності від формату, до них до студії приходять  українські актори, співаки, телеведучі, блогери. Найпопулярніші їх шоу: “Клуб дилетантів”, “Підкати”, “ДЗК”.

“Цікава наука”

Пізнавальний канал, на якому авторська група озвучує  іноземні науково-популярні та освітні відео. “Цікава наука” має багато відео на тему біології, хімії, фізики, астрономії та математики. Основна мета каналу: забезпечити глядачів цікавою та актуальною науковою інформацією, саме українською мовою. Тематика відео не зосереджена на чомусь одному. Ви зможете знайти відповідь як на питання: “Як утворюються смерті”, так і “Тяжке життя вампірів”.

Споживаймо українське разом!

Євгенія Таранченко