В чому сенс всесвітньої акції «Година Землі»?
А ви приєднуєтесь до всесвітньої акції "Година Землі"? Це екологічна акція, яка проходить щорічно у всьому світі, закликаючи не байдужих до майбутнього Землі людей
В останню суботу березня з 20:30 до 21:30 учасники акції «Година Землі» вимикають все світло на годину. Ця акція була організована Світовим фондом дикої природи (World Wide Fund for Nature, скорочено — WWF). Захід спрямований на те.щоб привернути увагу на екологічні проблеми планети. В ньому може брати участь кожен, та, таким чином зробити невеликий внесок у справу захисту навколишнього середовища.
Вперше Годину Землі було організовано Світовим фондом природи Австралії і виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році. У цій події брали участь 2,2 мільйона домівок та підприємств: вони вимкнули свої «вогні» на одну годину, щоб продемонструвати власну позицію з приводу екології. Через рік «Година Землі» стала глобальним рухом з більш ніж 100 мільйонами людей в 35 країнах. У 2008 році в екологічній акції Україна приєдналася до заходу.
Всесвітній фонд дикої природи, який організовує щорічний захід, прагне зупинити деградацію природного середовища Землі. Фонд також націлений на побудову майбутнього, в якому люди живуть в гармонії з природою. Адже турбота про навколишнє середовище починається з наших щоденних звичок і для запобігання глобальним змінам клімату, ми самі повинні змінитися у відношенні до навколишньої середи.
Деякі люди вважають, що акція є марною, адже вона не економить електроенергію — мовляв, скільки там можно зберегти енергії за одну годину? WWF говорить, що метою заходу не є заощадження електроенергії. Це символічне значення і, звісно, вононе може помітно поліпшити екологічну обстановку на Землі, але ця подія, на думку організаторів, може допомогти усвідомити людям, що економія електроенергії має великий сенс — вона дозволить знизити шкідливі викиди в атмосферу.
Діана СЛІСАРЕНКО