В інтернеті з’явився сайт про українських авангардистів

Нещодавно у мережі з'явився новий сайт про українське авангардне мистецтво avantgarde.org.ua. Ресурс створено за підтримки Українського кризового медіа-центру в контексті проекту «Україна. Шлях гідності»

Скріншот головної сторінки сайту http://avantgarde.org.ua/

Основною метою створення сайту за словами засновників було бажання повернути Україні пам’ять про українських геніїв світового мистецтва. Як розповідають творці проекту, “Український авангард” – це історії про визнаних у всьому світі авангардистів, які за своїм походженням, самосвідомістю, вихованням є українцями: це Олександра Екстер,  Олександр Богомазов, Олександр Архипенко, Володимир Татлін, Давид Бурлюк та інші видатні майстри.  Серед них і Казимир Малевич – один із найвідоміших у світі киян, відомий революційними ідеями в мистецтві. Серед імен — не тільки художники та скульптори, а й письменники, драматурги та режисери: Микола Куліш, Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Олександр Довженко та інші відомі особистості.

Художник та скульптор Олександр Архипенко

Скріншот сторінки сайту http://avantgarde.org.ua/

Скріншот сторінки про авангардистку Олександру Екстер з сайту http://avantgarde.org.ua/

Авангардне мистецтво в Україні зароджувалося як поєднання європейського модернізму і українських народних традицій. Протягом цього часу формувалися такі течії, як конструктивізм, супрематизм, кубофутуризм, спектралізм, панфутуризм. Художній авангард набув державного значення і багато імен українських майстрів вже відомі по всьому світу.  А мистецький веб-портал avantgarde.org.ua покликаний ще більше розвинути цю тему в світовому інформаційному просторі. Тож “Український aвангард” може стати ще одним символом культурної дипломатії, що презентуватиме нашу країну універсальною мовою мистецтва.

Автор: Наталія ТРОЦЕНКО

За матеріалами сайту avantgarde.org.ua