В Україні запрацювала База перевірених експертів для медіа – ІМІ

База даних перевірених експертів для медіа expert4.media, розроблена ГО “Інститут масової інформації” за підтримки Посольства Королівства Нідерландів, має на меті покращити якість і достовірність коментарів і оцінок в медіапросторі, а також збільшити присутність жінок-експерток в українських ЗМІ

скрін із сайту Бази

За словами виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, перша ідея створити базу даних експертів для ЗМІ з’явилася після досліджень ІМІ, які показали, що жінки виступають в якості експерток в українських медіа лише приблизно у 17% матеріалів, натомість 83% експертних коментарів надають чоловіки. «Але, коли ми почали працювати над базою даних експертів, то з’ясували, що проблема набагато глибша і серйозніша, ніж гендерний дисбаланс. Раптом виявилося, що в українських медіа взагалі мало присутні коментарі професійних експертів з різних сфер, і важливі теми або не коментуються і не роз’яснюються для публіки взагалі, або їх коментують політики, лідери думок, чи очевидці із соцмереж», — каже Оксана Романюк.

Юристи ІМІ виписали критерії, за якими затверджуються експерти для expert4.media, а саме — це відсутність в анамнезі непрофесійних або «продажних» коментарів.

«Ми будемо раді почути ваші відгуки, пропозиції, і також пропонуємо вам долучатися і допомагати робити українську журналістику якіснішою. Ми також пропонуємо нашим медіа оцінити самим, яких експертів вони залучають, і, наприклад, порахувати, просто для цікавості, скільки з них чоловіків, а скільки жінок. І скільки взагалі професійних експертів у вас в новинах», — підкреслює директорка ІМІ Оксана Романюк.

Крім того ІМІ закликає журналістів та експертів доповнювати Базу через відповідну форму на сайті expert4.media.

Джерело: http://imi.org.ua/news/55178-v-ukrajini-zapratsyuvala-baza-dostovirnih-ekspertiv-dlya-media-imi.html