У Запоріжжі відбулася чергова «Книжкова толока»: волонтерські враження

"Запорізька книжкова толока-2018" - це понад 60 видавництв і більше 200 творчих людей, серед яких - письменники, музиканти та художники, і близько 300  різноплановихподій

Фото: спільнота Запорізької книжкової толоки на Facebook.com

Цього року «Толока» проходила під девізом «Сильні духом» і тривала три дні — з 26 по 28 жовтня. Як і в минулі роки, захід було проведено у виставковому центрі Козак-Палац. На 4-му Всеукраїнському фестивалі «Запорізька книжкова толока» кожен охочий зміг знайти для себе щось цікаве. На всіх гостей очікували воркшопи та майстер-класи, зустрічі з улюбленими авторами, казковий простір «Книголісся» для дітей, тисячі книжок від українських видавництв та десятки літературно-мистецьких подій.

Всі три дні на толоці працювало шість локацій та додатковий купол на території Козак-Палацу. Для роботи на локаціях було залучено волонтерів, які власне й допомогали організаторам з проведенням цього масштабного заходу. Певних вікових обмежень у наборі волонтерів не було, проте переважна більшість — це студенти та учні запорізьких вишів та шкіл. Головне, мати те, без чого волонтеру не обійтися — гуманність, зацікавлення та бажання допомогти.

Автор фото: Олександра Бут

Автор фото: Олександра Бут

Вдале проведення таких заходів залежить не тільки від приїзду визначних постатей, але й від волонтерської роботи. Адже вони докладають зусиль для того, аби всі відвідувачі фестивалю, учасники та гості почували себе належним чином. Робота волонтера є дуже важливою, адже завдяки їй у гостей формується враження від заходу. Вони оцінюють організаційний рівень роботи та паралельно формують враження про наше місто загалом. Тож робота волонтера має бути злагодженою та сумлінною.

Цьогорічну «Толоку» визнали дружнім та затишним книжковим заходом. За словами організаторів, всі волонтери без винятку попрацювали на совість, доклали максимум зусиль для вдалого проведення, а головне — не трапилось жодного курйозного випадку.

Після завершення фестивалю, всіх хто доклав зусиль до проведення цього книжкового заходу, було урочисто нагороджено за гідну волонтерську роботу.

Автор: Алла ЯРЕМЕНКО