Вибори Президента 2019: що думають студенти?

Молодь гірше за всіх ходить на вибори – саме такий стереотип існує в українському суспільстві. Проте чому так, і наскільки це взагалі правда?

До президентських виборів залишилися лічені дні, і соціологи кажуть, що на цей раз вони можуть стати рекордними за показником явки українців. За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у лютому 2019 року, 85% опитаних зазначили, що однозначно чи скоріше мають намір взяти участь у виборах Президента України.

Проте поспішати із висновками ще досить рано, адже політологи наголошують: велика частина тих, хто зараз погоджується прийти на вибори, до самих дільниць не дійдуть.

Найкращий спосіб дізнатися про наміри студентів – просто запитати у них особисто:

Yellow Quote Icon«Цього року я вперше отримала запрошення на виборчу дільницю… і невимовно цьому зраділа. Бо відтепер цілком законно можу волати про зрадоньку та зубожіння – я ж пана президента оберу! Якщо ж серйозно, то голосуватиму просто тому, що житиму в Україні наступні кілька, можливо десятків, років».

Сєда, 21 рік

Yellow Quote Icon«Однозначно пойду! Не знаю, насколько мой голос что-то изменит или решит. Но это интересно. Мне интересно, что будет после выборов, как все изменится в ту или иную сторону».

Влад, 21 рік

Yellow Quote Icon«Да, я пойду на выборы и считаю, что эта ответственность должна лечь на плечи каждого украинца. Если мы хотим перемен – мы должны действовать. Хотя бы начать с выборов».

Мілена, 18 років

Yellow Quote Icon«Как и многие люди моего возраста, я почти уверен, что фаворит у большинства молодежи один. Считаю,что фраза «Зачем мне идти, мой голос все равно ничего не решит» – это  всего лишь отговорка, за которой просто скрывается лень и не желание думать и разбираться. Я считаю, что голос каждого играет огромную роль».

Микита, 21 рік

Yellow Quote Icon«Так, я йду на вибори! Я вважаю, що я громадянин цієї країни, і маю повне право впливати на зміни. Я вважаю, що кожен повинен йти на вибори, бо це громадянський обов’язок, а не сидіти на дивані, і говорити, що нема за кого голосувати, що і так все погано… Замість пустих слів, краще сядьте і прочитайте про кожного з кандидатів».

Влад, 18 років

Yellow Quote Icon«На выборы пойду, потому что, во-первых, хочу воспользоваться своим правом голоса. Во-вторых, я сознательный гражданин, который верит в то, что можно что-то изменить в нашей стране к лучшему. Многие говорят что один голос ничего не решит, но когда таких  людей много, получается уже не «один голос»

Іра, 18 років

Відповіді студентів різні, проте всі вони одноголосно кажуть про те, що незважаючи ні на що, на вибори йти варто. Політологи говорять, що це досить унікальний факт, бо раніше готовність молоді прийти на вибори була меншою.

Єлизавета ХВЕДЧИК