«10 способів маніпулювання за допомогою ЗМІ»: стаття Ноама Хомського

Нещодавно я мала насолоду прочитати перекладену статтю відомого американського лінгвіста, філософа Ноама Хомського у суспільно-політичному інтернет-виданні «Дух волі»

Ноам Хомський ЧомськиДаний матеріал зацікавив мене, бо стаття пов’язана з журналістикою та приваблює своєю назвою: «10 способів маніпулювання за допомогою ЗМІ». Всі знають, що саме ЗМІ має один з найбільших впливів на людину та суспільство загалом.

Стаття зовсім невелика, але цікава не тільки тим, що висвітлює схему маніпулювання людьми за допомогою ЗМІ, а також тим, як точно простежується знання психології та вміння розуміти людей, аби мати можливість їми керувати.

Способи, які були дані у статті, можна побачити у будь-якому ЗМК, у будь-якому суспільстві, країні, навіть люди часто використовують ці способи навіть не замислюючись над тим, що саме у цей час вони керують за допомогою маніпуляції, а не тому що людина сама того хоче.

Стаття Хомського є дуже корисною для тих, хто хоче аналізувати інформацію, не буди обдуреним та вміти не піддаватися маніпуляції зі сторони влади. Як на мене, цей матеріал дає змогу побачити наскільки люди неуважні та наївні, та скільки ще потрібно всього зрозуміти, аби жити вільно та вміти розмірковувати логічно.

Автор: Аня Рябчич