Відкриття фотовиставки «Сильні духом»: усі різні – усі рівні (ФОТО)

7 жовтня у Туристичному інформаційному центрі міста Запоріжжя відбулося відкриття фотовиставки «Сильні духом»

«Сильні духом» — це проект, створений, аби руйнувати стереотипи щодо людей з інвалідністю. Творча ідея виставки полягала у тому, аби люди з особливими потребами «приміряли» образи відомих людей. Так, на фотографіях ми побачили оригінальні образи Мерілін Монро, принцеси Діани, Солохи, Миколи Гоголя та інших відомих особистостей та літературних героїв і кіноперсонажів. Моделями були переважно жителі Запоріжжя та Запорізької області.

Над проектом організатори почали працювати ще в червні, втілювали ідею в життя професійні візажисти та фотографи на волонтерських засадах. «Знайти фахівців в області макіяжу та зачісок було легко – бажаючих багато, з фотографами було важче. Але тим не менш, знайшлося 8 фотографів, 3 перукарі та 4 візажисти», — каже ініціатор фотовиставки та одна з моделей Маріанна Смбатян.

Фотовиставка триватиме рівно 2 тижні, а в грудні, до Міжнародного дня людей з інвалідністю, планується продовження експозиції. Також організатори мають на меті надрукувати календар з фотографіями, відзнятими в рамках проекту. А зібрані гроші планується витратити на переносний пандус-підйомник для учасників театральної трупи «Рівні можливості».

У кожного з учасників фотовиставки – своя історія, доля, особливе бачення світу, своєрідні захоплення та думки, але є дещо спільне – любов до життя. 17 моделей, 4 з яких – діти. Усі вони є прикладом того, як треба цінувати кожен момент, жити на повну, не зважаючи ні на що.

Яна РАДЧЕНКО