Викладачка кафедри журналістики перемогла в конкурсі від чеських партнерів

Доцентка кафедри журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Юлія Любченко стала однією з переможниць конкурсу, оголошеного Асоціацією з міжнародних питань (АМО, Чехія) в межах проєкту «Удосконалення підготовки молодих журналістів в Україні».  Мета цього конкурсу – допомогти викладачам факультетів журналістики з України придбати обладнання, щоб  поліпшити навчальний процес у цей непростий час.

Учасники мали подати заявки на ці мінігранти з обгрунутуванням своєї ідеї та кошторисом. У результаті заявку Юлії Любченко схвалили і вона тепер зможе працювати над її реалізацією. «Моя ідея полягала у створенні більш якісного навчального контенту для студентів. Ідеться про відео й аудіоматеріали (мінілекції, відеототоріали, подкасти), які допоможуть ефективніше доносити інформацію в режимі онлайн, в якому ми змушені працювати», — розповіла Юлія Любченко. На її думку, особливо такий контент актуальний для професійних дисциплін, під час яких студенти вчаться працювати з базами даних, платформами з перевірки інформації, створення візуалу, монтажу аудіо, відеоматеріалів тощо. Навчитися цього дистанційно без конкретних порад і інструкцій досить важко, а текстовий варіант таких роз’яснень є менш ефективним для студенів і більш складним у реалізації для викладачів.

«Придбання необхідної техніки полегшить процес створення таких навчальних матеріалів, зробить їх якіснішими і тим самим забезпечить більш ефективне засвоєння знань і набуття практичних навичок студентами факультету журналістики. До того ж скористатися цими матеріалами студенти зможуть у зручний для себе час», — додає Юлія Любченко.

Викладачі кафедри журналістики не перший рік співпрацюють з Асоціацією з міжнародних питань. Ця неурядова організація Чеської Республіки ініціює чимало навчальних програм, освітніх подорожей, професійних конкурсів серед студентів тощо. Цього разу конкурс здійснено в рамках проєкту «Удосконалення підготовки молодих журналістів в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Програми трансформаційного співробітництва Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.