Винахід американської школярки перешкоджає тролінгу

2  13-річна американка із Чикаго створила програму проти тролінгу в інтернеті. 

   Такий винахід допоміг школярці  Тріші Прабх потрапити до 15 фіналістів наукових проектів серед молоді Google Science Fair 2014. Програма дівчинки називається Rethink (з англ. – переосмислювати) і пропонує користувачу, який збирається залишити у мережі образливий коментар, ще раз подумати, перш ніж його відправити. Результати пілотного дослідження програми показали, що у 93,43% користувач так і не залишав коментаря.

  Юна винахідниця  свою програму створювала для підлятків. Авторка взяла за основу теорію, що тінейджери імпульсивні і частіше, ніж дорослі, залишають в інтернеті необдумані коментарі, не замислюючись про наслідки.

 Зараз Тріша Прабх хоче створити повноцінну програму, що працюватиме на популярних сайтах та в соцмережах. Таким чином можна буде відфільтровувати потенційно образливі коментарі.

 Зазначимо, що  серед 15-ти фіналістів Google Science Fair є і українець Марк Дробнич, який спроектував роботизований мікроскоп.

    Як зазначають представнки проекту Google Science Fair 2014, у вересні усі фіналісти відвідають штаб-квартиру Google в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Там вони представлять свої проекти міжнародній групі суддів та поборються за призи у своїй віковій категорії (13-14 років, 15-16 років і 17-18 років) і за головний приз: грант $50 000 на навчання, 10-денну поїздку на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, можливість побувати на космодромі Virgin Galactic.