Вони обіцяли повернутися, або Топ-5 довгоочікуваних рок-альбомів

Не секрет, що вихід нового альбому будь-якого ветерана хард-року є для грандіозною подією поціновувачів цієї музики. Фанати буквально викреслюють дні в календарі, з нетерпінням чекаючи появи на прилавках чергового шедевра від своїх кумирів. Але ж, як відомо, в одну річку не ввійти двічі. Навіть легендам рок-музики. Тому музикантам доводиться шукати незвичайні форми звучання, якісь фішки та нові «спеції» для матеріалу. Це є тима непорушними правилами, яких необхідно дотримуватися всім музикантам, щоб залишатися «на рівні» та не загубити любов свої слухачів

Фото: houserock.ru

Вашій увазі – пятірка неоднозначних музичних альбомів від світових рок-легенд за останні 10 років. І відкриває наш чарт…

5. Metallica  — Death Magnetic ( 2008)

Всі чудово пам’ятаємо «повернення до початку» або «Death Magnetic» від королів трешу – Металліки. Чудовий новий саунд, але щось, начебто, не те. Напевно, це перший проект гурту, який відверто наштовхує вухо слухача на комерцію. Так, це все олдовий треш, та якийсь прилизаний та підбитий під один мотив. Гучна, але все ж неповністю реалізована прем’єра 2008 року. Хоча, наприклад, композиція «The Day That Never Comes» полюбилася багатьом шанувальникам гурту, так само, як і відеокліп з участю групи.


4. Black Sabbath – 13 (2013)

Black Sabbath – група, безумовно, одна з найвпливовіших та улюблених всіма: від любителів хард-року та хеві-металу до сладжу і грув-металу. Але, на жаль, «камбек» Саббатів повторює тенденцію останніх років – грамотно записаний продукт і … невблаганне почуття того, що нам намагаються в новій варіації піднести старий матеріал. Вступний трек, «End Of The Beginning», відразу ж наводить на думку про однойменний трек з першого альбому гурту Black Sabbath. Звук, годі й казати, дуже якісний. Однак, ідея – старувата.


3. Deep Purple — Now What?! (2013)

Новий студійний реліз Deep Purple під назвою «Now What ?!» (свого роду іронічна пародія на постійні питання фанатів) вийшов після довгої перерви у 8 років. Звичайно ж, цікаво оцінювати, якими за своєю кістю та змістом виходять альбоми, коли музиканти не піклуються ані про продажі, ані про хіт-сингли. «Родзинка» альбому – плавна послідовність треків, така собі градація від спокійної камерної атмосфери й аж до класичного хард-року.  Загалом альбом можна визначити як неймовірно продумане, музично насичене аранжування, що подається максимально доступно для слухача.  «Now What?!» – це білет до 70-х років, який нам дарують легендарні Deep Purple.


2. Kiss – Monster (2012)

Цікаво, що в кожному акорді «Monster» традиційний глем трансформується та доповнюється чимось абсолютно новим та незвичним. Місцями група звучить важкувато, місцями не  дуже переконлива в стилі – таке собі музичне асорті. Ореол непристойності, котрий на перших етапах був поруч з цим музичним стилем, сьогодні став  прерогативою поп-музики. Тож ролі музикантів Kiss з безумців перетворилися на ролі таких собі лицарів. Kiss залишаються в колоді глем-року Джокером: все так же «бахвально» заграють з диско, хард і, навіть, панк стилістикою. Начебто, і не скажеш, що заграли хлопці професійніше – але потрібний кураж, схоже, сам прийшов до них у руки. Вийшов міцний (жодної балади!) альбом. Не те щоб дуже сучасний – але дуже своєчасний,  як нагадування про той, старий «нелицарський» рок.


 1. Mot?rhead — Bad Magic (2015)

Проблеми зі здоров’ям змусили залізного Леммі не тільки у десятки разів скоротити кількість викурених сигарет і змінити своє паливо з віскі-коли на горілку з соком, а й поставили його перед фактом, що він такий же смертний, як і ми з вами. Ця думка втілилася у пронизливу, «по-леммівськи» міцну баладу «Till The End».  Нам, за прослуховуванням цього альбому, лишається з добрими подумками згадати Леммі (R.I.P. 28.12.2015) та його невичерпну життєву енергію, яка звучить  твердими акордами всупереч усьому, що відбувається в цьому мінливому світі. Що б там не було, в одному завжди можна бути впевненим – Mot?rhead завжди залишалися вірними своєму стилю. Останній альбом «Bad Magic» є черговим підтвердженням цієї тези. До платівки увійшло 13 заряджених композицій, створених за всіма канонами конвеєрного виробництва з емблемою Mot?rhead.

Автор: Олександр Немченко