Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою: поява й мета

Сьогодні, 17 червня, в світі відзначають Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухою, який закликає звернути світ на проблему, яка знищує безліч важливих речей та продукції

Історія свята розпочалася в 1995 році: тоді, на черговому з’їзді Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, було прийнято рішення про заснування свята. Дата святкування була обрана невипадково — її приурочили до дня укладення міжнародного договору про боротьбу з засухою 17 червня 1994 року.

Опустелювання стає перепоною для подальшого розвитку сільського господарства більшості поселень, від чого страждають люди, тварини і безпосередньо жива природа. Всесвітнє свято було створено для того, щоб привернути увагу урядових органів, громадськості, промислових виробників та комунальних служб до такої глобальної проблеми, як опустелювання та засуха.

www.un.org

Спосіб життя більшості людей завдає згубний вплив на клімат нашої планети. Забруднення навколишнього середовища відходами неорганічних речовин стимулює підвищення атмосферної температури, що в свою чергу викликає глобальні катастрофи. Зміни клімату позначаються на погоді, доводячи її до критичного стану, засухи.

Основною традицією цього дня є озеленення довкілля. Волонтери та усі бажаючі засаджують вільні земельні ділянки чагарниками і деревами, облагороджують грунт. На регіональних і міжнародних рівнях проходять конференції та слухання, на яких вирішуються проблеми утилізації сміття і скорочення заражених викидів в атмосферу.

Нагадаємо, що період з січня 2010 року по грудень 2020 року було проголшено «Десятиліттям ООН», присвяченим боротьбі з опустелюванням, проведенню заходів з охорони посушливих земель.

Яна РАДЧЕНКО
Матеріал підготовлений на основі інформації відкритих джерел