Запоріжці вшанували пам’ять в’язнів нацистських концтаборів

11 квітня 2016 року біля вокзалу Запоріжжя-2 відбувся мітинг-реквієм на честь звільнення в'язнів нацистських концтаборів

Мітинг-реквієм Запоріжжя Фото: porogy.zp.ua

Щороку, 11 квітня, на Міжнародний день визволення в’язнів, запоріжці збираються біля пам’ятного хреста, щоб згадати історію та вшанувати пам’ять постраждалих від нацистського режиму Германії часів Другої світової війни.

На заході були присутні колишні в’язні, керівництво міста та небайдужі мешканці Запоріжжя. 

1pnd8xLClX8

Фото: porogy.zp.ua

Як повідомляє прес-служба Запорізької обласної ради, після хвилини мовчання заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко та заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін поклали квіти до підніжжя монументу у вигляді хреста.

Мітінг-реквієм 11 квітня 2016 року Запоріжжя

Фото: porogy.zp.ua

Колишні в’язні зі сльозами на очах згадували важкі для них часи полону. Спогадами про концтабори поділилася Таїсія Крапивко, яка потрапила у полон п’ятирічною дівчинкою: «Ми були донорами, я тоді не розуміла, чому мене постійно кудись ведуть… Потім я захворіла черевним тифом. Батюшка, которий за нами доглядав, приховав це і тим врятував моє життя, інакше мене б спалили. Адже там поруч крематорій…» (за данними телеканалу Алекс)

Мітінг-реквієм 11 квітня 2016 року у Запоріжжі

Фото: porogy.zp.ua

Мітинг закінчився вкладанням квітів і молебном.

Автор: Шуміліна Олена