Запоріжців посвятили у гончарну справу

Майстри Олег та Ольга Павлік 13 травня завітали до ЗОУНБ ім.Горького, де в рамках проекту «Майстерня гончарства» провели інтерактивний захід

Фото: Прес-служба ЗОУНБ

Майстер Олег Павлік продемонстрував процес створення глиняного посуду та допоміг деяким учасникам спробувати себе в ролі гончара. Ольга, дружина майстра, розповіла про історію виникнення гончарства, лікувальні властивості глини та розкрила сакральне значення цієї справи для наших предків. «Село, в якому не було гончара та коваля, вважалося бідним. Це ремесло не з простих, і передавалось воно з покоління в покоління. Проте, як то кажуть «не боги горшки обжигают», тобто навчитися може кожен, хто має хист і бажання. Коли людина сідає за гончарне коло, в неї з’являється відчуття народження чогось нового. Вона говорить собі: «А що я народжую? Що я хочу створити? Я керую процесом і роблю те, що в моїх силах» .На цьому етапі дуже важливо взяти саме гончарну глину. Бо, як і в легенді, є глина, яка пручається і є та, що піддається», — розповіла Ольга.

гончар Олег Павлик

Також майстриня повідала про місію, яку їхнє подружжя втілює в життя завдяки гончарству. «Ми доносимо культуру до суспільства. Сучасна людина розбалувана китайськими продуктами і зовсім не цінить ручну працю. Ми хочемо, щоб вона заглибилась у процес, тому зазвичай працюємо в автентично оформленій «Хаті гончара». Влітку там можна переночувати, побути в цій колоритній атмосфері і, звісно ж, попрацювати за справжнім гончарним колом», — зазначила вона.

Фото: Прес-служба ЗОУНБ

Фото: Прес-служба ЗОУНБ

По завершенню заходу всім учасникам роздали по шматочку глини, аби ті створили вдома власний виріб за допомогою продемонстрованих технік ручної ліпки.

Наргіза ШКРОБОТЬКО