Запоріжжя долучилось до святкування Дня вишиванки

Святковий марш вишиванок, з метою популяризації українського одягу та українських традицій щорічно проходить в Запоріжжі. Парад відбуваєтся на честь всеукраїнського свята Дня української вишиванки. У Запоріжжі такий захід пройшов уже вдруге. В містах області також пройшли паради в національних костюмах.

Запоріжці збиралися о 18:00 на площі Поляка. Хода ще не розпочалась, а діти вже почали писати листи для українських вояків.  Протягом заходу організатори збирали кошти на матеріальну допомогу бійцям, які воюють на Сході України.

Організатори — об’дєднання «Студентська свобода», поставили собі завдання популяризувати в суспільстві інтерес до української культури та її традицій, а також мотивувати запорожців одягатися частіше в національні костюми, які за красу і унікальність можна назвати витвором мистецтва.

Оскільки подібні патріотичні заходи подекуди викликають протиріччя серед запорвжців через їхню кількість, ми поцікавились у організатора Ярини Геращенко її позицію щодо цього:


На заході, окрім вишиванок, було багато української символіки. Під час маршу від площі Поляка до площі Героїв лунали націоналістичні гасла, які підтримували випадкові перехожі:

На акцію запоріжці приходили не поодиноко, а навіть у повному родинному складі. Так і родина Борисових щороку відвідує подібні марші і привчає онуку до активної громадської позиції:

Після ходи під стінами Обладміністрації виступали місцеві музичні та танцювальні грурти, показували виставу юні козачки дитячо-юнацької спортивної школи «Спас». У кінці на всіх чекала фотосесія.

Цей парад вишиванок був не останнім у травні. Наступний марш вишиванок, але приурочений вже до Дня Героїв, відбудеться цієї суботи 23 травня.

Фото із соцмереж: vk.com

Діана Токмань