Запорізька молодь хоче поїхати із України

Про те, що запрізька молодь хоче залишити Україну, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Сектором соціологічних досліджень факультету соціології та управління ЗНУ. Більше 30 відсотків від кількості опитаних хотіли б виїхати із міста чи України. Так молодь найбіле хотіла б поміняти український паспорт на польський. Наступною цікава для молоді держава - Канада. До п'ятірки держав, що у приорітеті запоріжців, входить також і Росія та Білорусь. 

Серед міст, де б хотіли жити запоріжці, на першому місці столиця України, далі — Львів та Харків. Серед причин еміграції більшість респондентів зазначили воєнні дії та комфортні умови проживання.

Також під час дослідження була приділена увага іншим питанням, що цікавлять молодь. Зокрема соціологами був складений рейтинг проблем молоді. Найбільше запоріжців турбує загроза війни та матеріальний стан.

Також молодь покладає відповідальність за робочі місця після навчання та оздоровчі путівки на державу, натомість знімають цю відповідальність із себе та батьків.

Цікаво, що підростаюче покоління найбільше бере участь у суботниках поряд із заходами з приводу свят, а найменше — в політичних демонстраціях.

Що ж до рівня задоволення життям, понад 35 відсотків запорізької молоді скоріше задоволені.

У дослідження проводили з березня по квітень 2015 року, у ньому взяли участь понад 700 респондентів віком від 14 до 35 років.

Марина Галич