Запорізькі художники: три картини Олексія Матюшенка

"Запорізькі художники: три картини" — цикл публікацій на "Юніверсі", присвячений творчому доробку художників нашого міста. Сподіваємося, що ці матеріали в найлаконічнішому форматі — три репродукції і невеличка довідка з біографії автора — привернуть увагу читача до образотворчого міні-всесвіту Запоріжжя.

Олексій Матюшенко

1924 — 2012

Народився Олексій Федорович Матюшенко, майбутній живописець, в селі Шолохово Дніпропетровської області в 1924 році. Був учасником Другої Світової війни. Студентські роки минули в Харківському художньому університеті (викладачі: Л. Шматько, Л. Чернов). Після завершення навчання з 1956 року художник брав участь в обласних, республіканських та всесоюзних виставка, викладав у Сорочинському педагогічному училищі.

Згодом Олексій Матюшенко переїхав до Запоріжжя, працював в товаристві художників та на художньо-виробничому комбінаті. З 1959 року мав персональні виставки, з часом став членом Національної Спілки художників України. Сьогодні роботи майстра представлені в Запорізькому обласному художньому музеї, а також —  в приватних колекціях в Україні та закордоном.

«Пейзаж з човном», 1960-ті

«Озимі», 1960-ті

«Осінній мотив», 1960-ті

Підготувала Валерія МОРГУН