Життя – це творчість, а творчість – це моє життя!

Життя Маріани Смбатян настільки дивовижне та різноманітне, що про нього можна говорити годинами. А саму Маріану ставити за приклад кожному. Ця неймовірна дівчина не тільки надихає, але й на власному досвіді показує, що все у житті можливо. Тож чому б не розповісти про успіхи та таланти Маріани, адже вона не лише гарно малює чи грає у театрі, але ще як ми – журналіст.

  • Маріанно, я знаю тебе, як творчу особистість, багатогранну, сильну духом, ти одна із популярних людей у Запоріжжі, твоїми талантами захоплюються за межами міста. Ти приклад для багатьох, чим тільки не займалась: малювання, театр, ось про це дійсно цікаво поговорити. Тож, хто ж все ж таки став ініціатором цього, батьки наполягли чи ти сама?

  • Якщо говорити про малювання, то, безумовно, мої батьки. Я мала хист до цього, а вони вчасно це помітили. Після того як у 11 років перемогла у конкурсі малюнків та отримала грошову винагороду, батьки вирішили віддати мене на малювання до видатної запорізької художниці, яка й почала розвивати в мені цю квітку у вигляді художника. Напевно, у кожному із нас є те зернятко, котре потрібно вчасно помітити. А стосовно театру чи журналістики, це все тому, що у моєму житті не одне зернятко. Справа у тому, що я не люблю зупинятися на чомусь одному, навіть улюблена справа колись набридне, тому я завжди знаходжу для себе щось новеньке.

  • Як ти вважаєш, у твоєму випадку малювання це творчість чи ремесло?

  • Я вважаю, що будь-яка праця повинна бути оплачена. Не має значення, це витвір мистецтва чи ще щось, але якщо людина вклала душу, зробила якісно то чому б ні. Тому і в моєму випадку, я вважаю це ремеслом, адже віддаю свою енергію. Проте, все також залежить від замовлень, є такі, котрі для мене як творчість, відкриття чогось нового, але є й такі, як тягар, тому це й можна назвати ремеслом.

  • Про журналістику, до речі, цікаво, наскільки я знаю, ти не навчалась на цій спеціальності, як так вийшло, що стала журналісткою?

  • Попри мою комунікабельність, у моєму життя був такий період, коли я сиділа місяцями вдома, були навіть випадки коли мої друзі платили мені гроші за те, щоб я вийшла на вулицю. Проте згодом, моя комунікабельність не мала меж і я стала ведучою на інтернет-радіо, що посилило мою любов до музики. І саме з того моменту все почалося. Я ніколи не готувалась до ефірів, завжди імпровізувала, а також намагалась зробити випуски більш цікавими. Одні були романтичні, інші драйвові і мені це подобалось.

  • Як зараз склалося з журналістикою, працювала в інших змі?

  • Так. Працювала на каналі «Суспільне Запоріжжя». Була ведучою та брала інтерв’ю. Я отримую задоволення від камер та операторів, тому коли мені запропонували, я не могла відмовитись. А зараз я кореспондент у газеті, у дитинстві полюбляла журналістику, хоча завжди вважала її небезпечною професією.

  • Маріано, після останньої нашої зустрічі у тебе була мрія зіграти на сцені театру ім. Магара чи здійснилась., та чому саме театр?

  • Ні, поки що не здійснилась, але все ще в майбутньому. Ось саме після того, як я просиділа майже рік вдома, я чомусь згадала свою давню божевільну любов до акторської гри, у дитинстві я часто уявляла себе на сцені. І тоді я подумала, якщо мені хочеться, то чому б ні. Відразу у голові придумала сюжет, а точніше кажучи, він сам мене знайшов. Я відчула емоції, це була картинка, як фільм. Моєю головною задумкою було через цю гру показати людей з інвалідністю з іншої сторони. Тому, що навіть вони при бажанні можуть бути нарівні з іншими. Тож у 2012 році трупа була створена, а у 2014 почали гастролювати. Хоча я завжди чула те, що я не режисер, що у мене нічого не вийде, проте моя душа наполягала на іншому. Я довела це до кінця, і все те, що я роблю, це тому, що я хочу це зробити.

  • Що за п’єси вже ставили та хто був режисером?

  • У нас вже два спектаклі, перший це «Декілька кроків до щастя», автором якого є я. З яким разом з трупою гастролювали до Львову, це було вже під Новий рік. Дуже сподобалась сцена, а гроші котрі заробили, як завжди, витратили на благодійність. Вже після гастролей до міста Лева, ми настільки були заряджені позитивом та енергією, що почали працювати над іншою п’єсою. І вже через два тижня був готовий сценарій, комедійне фентезі «Чи бувають дива», сюжет якого також справив фурор. Зараз вже працюємо над новим.

  • Згадаємо про виставку «Сильні духом» та «Сильні духом. Відродження» організаторкою якої була ти, що надихнуло взагалі на створенні фотовиставки та її продовження?

  • Спочатку це був проект, який реалізовується через фотовиставку. Головною метою було показати людей з інвалідністю, але не просто фотографія, а наділити їх певним образом. Я люблю гарні фотографії, не ті що з яєчнею чи сосисками, а ось професіональні, пронизані метою та сенсом. І ось я лягала спати і у мою голову прийшла ідея створити таку фотовиставку, показати іншу красу, не стандартних моделей з довгими ногами, а нас, такими якими ми є. Перша виставка вразила суспільство, тож я вирішили не зупинятися і за місяць ми підготували другу виставку, у планах 3 хвиля.

  • Ти неймовірна. Де знаходиш натхнення та час на це все?

  • Ось часу дійсно не вистачає, іноді не досинаю. Ось знаєш, коли серфінгіст набирає хвилю і вгорі він не може взяти і впасти у воду. Так і у моєму житті. Потому все те, що я почала, довожу до кінця. І всім це рекомендую. А натхненням служить те, що я розумію, що комусь це потрібно, є результат моїх старань, тому саме це мене надихає.