«Журналістика — вона не лише в голові, вона й у серці» — тренінг від випускниць ЗНУ

В Запорізькому національному університеті 5 квітня відбувся тренінг, присвячений професійному становленню журналіста

Захід було організовано в контексті зустрічі випускників журфаку, які зібралися на честь створення офіційної Асоціації випускників факультету журналістики Запорізького національного університету. Випускниця Ольга Жукова цього дня взяла участь як ведуча в тренінгу «Професійне становлення: від початківця до незалежного журналіста».

Студенти, абітурієнти та викладачі дізналися про професійний шлях журналістки, отримали багато незвичних порад.

quote-clip-art-19Вам ніколи не буде подобатися власне портфоліо. Більш того, жодному редактору воно не буде подобатися. Ви завжди будете прагнути до чогось більшого. А редактор сприймає лише ті матеріали, які написані за стандартами саме тієї редакції, в якій він працює«, — вважає пані Ольга.

Спікер порадила якісно писати пробні завдання, які дають при влаштуванні на роботу: «Перед вами — королева пробних завдань. Я завжди намагаюся знайти нестандартний варіант написання матеріалу, зробити його по-справжньому цікавим. До того ж цікавим не лише для читачів, а й для мене. Журналістика — вона не лише в голові, вона й у серці».

Також на тренінг завітала ще одна випускниця факультету журналістики, Ольга Приходько. У минулому вона — журналіст газети «Субота плюс», а зараз — керівник «Запорізького проекту розслідувань».

Досвідчені журналістки з таким ентузіазмом розповідали про власну освіту та професію, що після тренінгу абітурієнти пообіцяли наступного року знов завітати до ЗНУ, але вже з документами! Тож, слід пам’ятати, що найголовніше — просто робити те, що любите, і любити те, що робите.

Автор: Яна РАДЧЕНКО

Фото: Яна РАДЧЕНКО, Валерія ЛЄНЬОВА