Знайомство з нічною Хортицею разом із запорізьким фотографом Анатолієм Волковим

На HUB «Платформі спільних дій» відбулося відкриття третьої персональної виставки фотографа Анатолія Волкова «Хортиця вночі». Зустріч проводилась в рамках спільного проекту Національного заповідника «Хортиця» та факультету журналістики Запорізького національного університету. Фотовиставка є своєрідним продовженням проекту «365 днів о.Хортиця».

Студенти 2-го курсу разом із викладачкою факультету журналістики Катериною Доценко мали змогу побачити вечірні та нічні пейзажі заповідника.

91

Значна частина заходу була присвячена розгляду презентації творчого доробку Анатолія, який представлений різножанровими фото. Він розповів, що часто любить робити панорамні знімки саме шляхом склеювання декількох окремих кадрів. Анатолій також поділився лайфхаками: аби на знімках зорі було видно яскравіше, треба виїхати за 20-30 км за місто; а для гарного вечірнього фото найкращий час з 8 до 9 години влітку та з 5 до 6 — взимку. Окрім того, присутні мали змогу взяти участь в інтерактиві, поставивши митцю свої запитання.

На запитання , що надихнуло його на створення фотовиставки саме нічної Хортиці, Анатолій відповів: «Фотографування вночі більш складний різновид фотозйомки, тому що відсутнє світло. А як відомо, фотографія базується саме на ньому. По-перше, для мене це був своєрідний виклик, пошук більш складних завдань для того, щоб висвітлити краєвиди та показати красу. По-друге, ніч магічна і все виглядає по-іншому. Можна вийти в одне і теж саме місце вдень, а вночі ви його не впізнаєте».

911

До речі, Анатолій Волков, фотограф і мандрівник, народився 21 жовтня 1982 року в місті Запоріжжя. Він був у складі експедиції, яка підкорила Монблан. Саме там була зроблена частина його унікальних знімків. Він почав фотографувати з 2009 року. З того часу є медалістом та дипломантом міжнародних і вітчизняних фотоконкурсів. Анатолій — учасник декількох спільних та двох персональних виставок.

Побачити на власні очі нічні мальовничі пейзажі о. Хортиця можна впродовж тижня до 6 березня.

Автори: Аліна Колода, Анастасія Бож’єва